کد خبر:84021
پ
پرچم

توصیه‌های وزارت امور خارجه انگلیس به شهروندان انگلیسی هنگام سفر به ایران

وزرات امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان انگلیسی خواست تا به برخی مناطق ایران سفر نکنند.

وزرات امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای از شهروندان انگلیسی خواست تا به برخی مناطق ایران سفر نکنند.

 

*** هشدار به شهروندان انگلیسی برای سفر به ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، این بیانیه به تمامی شهروندان‌انگلیسی درباره سفر به مناطقی از جمله صد کیلومتری محدوده مرزی ایران و افغانستان، ده کیلومتری محدوده مرزی ایران و عراق، استان سیستان و بلوچستان و محدوده شرقی محور بم به جاسک که شامل شهر بم نیز می‌شود، خودداری کنند.

این بیانیه همچنین به تمامی شهروندان دوملیتی خود هشدار می‌دهد تا تنها در صورت لزوم به ایران سفر کنند و همچنین با اشاره به حادثه سیل در ایران و استان‌های سیل زده از جمله گلستان، مازندران، خوزستان، ایلام، فارس (شامل شیراز هم می‌شود) و لرستان و خرابی‌های به بار آمده در اثر سیل مطرح کرد که مقامات ایرانی برای بسیاری از استان‌ها از جمله تهران هشدار سیل داده‌اند و از شهروندان خواست تا به تغییرات آب و هوایی محلی و بین‌المللی توجه داشته باشند و توصیه مقامات محلی را جدی بگیرند.

 

*** خطر بازداشت خودسرانه شهروندان انگلیسی

 

این بیانیه مدعی شد که خطر «بازداشت خودسرانه» شهروندان انگلیسی و به خصوص شهروندان دو ملیتی انگلیسی-ایرانی در ایران وجود دارد و از شهروندان این کشور خواسته تا «خطر سفر به ایران» را با دقت در نظر بگیرند.

همچنین در ادامه به شهروندان انگلیسی هشدار داده شده است تا در صورت وقوع تجمعی در جایی در ایران باید مراقب بوده و از نزدیک شدن به هر گونه تجمع دوری کنند و دستور مقامات محلی را پیروی کنند.

این بیانیه در ادامه اظهار کرده که ممکن است برای تبدیل واحد پولی، شهروندان انگلیسی در ایران با سختی‌های مواجه شوند و همچنین با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، بهارستان تهران و مرقد امام خمینی (ره) طی دو سال گذشته ادعا شده است که محتمل است تروریست‌ها در ایران دست به فعالیت تروریستی بزنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس، اهمیت رعایت قوانین اسلامی در ایران را نیز به شهروندان خود که قصد سفر به ایران را دارند گوشزد کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید