کد خبر:84044
پ
محموله کمک رسانی

ورود محموله کمک‌رسانی سازمان جهانی بهداشت برای سیل‌زدگان ایران

محموله‌ای شامل اقلام و تجهیزات پزشکی ضروری از سوی سازمان جهانی بهداشت به منظور پاسخگویی به نیازهای رو به افزایش بهداشتی و سلامت مردم آسیب دیده از سیل‌ وارد کشور شد.

محموله‌ای شامل اقلام و تجهیزات پزشکی ضروری از سوی سازمان جهانی بهداشت به منظور پاسخگویی به نیازهای رو به افزایش بهداشتی و سلامت مردم آسیب دیده از سیل‌ وارد کشور شد.

 

*** اقلام کمک‌رسانی سازمان جهانی بهداشت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بر اساس گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران، این تجهیزات شامل بسته‌های مورد نیاز برای درمان بیماران تروما، بسته‌های حاوی دارو و تجهیزات پزشکی اورژانس، کنترل بیماری وبا و بیماری‌های غیر واگیر و سایر اقلامی است که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نیاز شده بود.

 

*** حمایت کامل سازمان جهانی‌بهداشت از وزارت بهداشت

 

نماینده سازمان جهانی‌بهداشت در ایران در این خصوص گفت: سازمان جهانی بهداشت به همراه تیم سازمان ملل متحد در کشور که توسط خانم اوگوچی دنیلز، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران رهبری می‌شود، همچنان به حمایت کامل خود از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مردم جمهوری اسلامی ایران جهت رفع فوری نیازهای بهداشتی و انجام اقدامات بازیابی ادامه خواهد داد.

کریستف هملمن افزود: ما جامعه بین‌المللی را به اختصاص منابع بیشتر مالی به سیل اخیر در ایران فراخوانده، و بار دیگر به تمامی کسانی که عزیزان خود را در این سیل از دست داده‌اند صمیمانه تسلیت می‌گوییم و تمام تلاش خود را برای کمک به افراد نیازمند به کار خواهیم بست.

 

*** کمک‌های سازمان جهانی بهداشت ؛ تکمیل کننده اقدامات اورژانس کشور

 

پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور نیز خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی آسیب‌های ناشی از سیل در اکثر نقاط کشور، سازمان اورژانس با تمامی توان لجستیکی و پرسنلی در حال خدمت رسانی به سیل زدگان است و کمک‌های بین المللی نظیر کمک‌های سازمان جهانی بهداشت می‌تواند تکمیل کننده این اقدامات باشد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سازمان جهانی بهداشت در چهارچوب برنامه مدیریت بحران‌های بهداشتی خود، متعهد به نجات زندگی افراد و کاهش رنج و آلام آنان در بحران‌های به وجود آمده ناشی از مناقشات، طغیان بیماری‌ها و بلایای طبیعی می‌باشد و پاسخگویی شرکای بین المللی خود را در حوزه سلامت جهت پیشگیری از طغیان بیماری‌ها، ارائه خدمات مؤثر امداد رسانی و بهبود و جبران خسارات ناشی از بلایا را هماهنگ و رهبری می‌نماید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید