کد خبر:84116
پ
تقویت صادرات
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

تقویت صادرات و افزایش مراودات تجاری با بازارهای بین‌المللی، مهم‌ترین برنامه دولت

وزیر صنعت با اشاره به در اولویت قرار گرفتن رونق تولید و صادرات در تمامی مناطق کشور از تقویت صادرات و افزایش مراودات تجاری با بازارهای بین‌المللی، در سال جاری خبر داد.

وزیر صنعت با اشاره به در اولویت قرار گرفتن رونق تولید و صادرات در تمامی مناطق کشور از تقویت صادرات و افزایش مراودات تجاری با بازارهای بین‌المللی، در سال جاری خبر داد.

 

*** تقویت صادرات و افزایش مراودات تجاری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت:

اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری رونق صادرات و تولید است.

 

*** راه‌اندازی طرح‌های جدید در مناطق کمتر توسعه یافته

 

وی ادامه داد: در این راستا وزارت صنعت از راه‌اندازی طرح‌های جدید و مؤثر در مناطق کمتر توسعه یافته مثل ایلام حمایت می‌کند.

رحمانی با اشاره به اینکه سخنان رهبری در مورد رونق تولید برای ما فصل الخطاب است، تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و ۸۹۶ واحد تولیدی راکد در کشور فعال شد، بنابراین اولین قدم رونق تولید حفظ تولید موجود است.

وی با اشاره به تقویت صادرات در سال جدید تصریح کرد: تمامی بازارچه‌های مرزی در راستای رونق تولید فعال می‌شوند، ایلام در حوزه صادرات از ظرفیت‌های مناسبی برخوردار است و این امر با توجه ویژه به حوزه‌های صنعتی چند برابر می‌شود.

 

*** حرکت واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور به سمت فناوری

 

وزیر صنعت اظهار داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور باید به سمت فناوری سوق داده شوند، استفاده مناسب از این موضوع سبب توسعه یافتگی استان خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان عنوان کرد:

ایلام با توجه به محروم بودن دارای ظرفیت اقتصادی مناسبی است و افزایش اعتبار استان‌های کمتر توسعه یافته در راستای صادرات و رونق تولید در سال جاری نیز مانند سال گذشته در دستور کار قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

کلید مقابل را فعال کنید