کد خبر:84198
پ
ترامپ و اون
سرویس بین‌الملل خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

هشدار و تعیین ضرب الاجل رهبر کره شمالی برای آمریکا/رویکرد خود را عوض کنید

رهبر کره شمالی با دادن هشدار و تعیین ضرب الاجل برای آمریکا تاکید کرد، تا آخر امسال منتظر تصمیم آمریکایی‌ها می‌مانیم و آنها باید رویکرد خود را عوض کنند؛ زیرا در غیر این صورت چشم‌انداز بسیار تیره و تار خواهد بود.

رهبر کره شمالی با دادن هشدار و تعیین ضرب الاجل برای آمریکا تاکید کرد، تا آخر امسال منتظر تصمیم آمریکایی‌ها می‌مانیم و آنها باید رویکرد خود را عوض کنند؛ زیرا در غیر این صورت چشم‌انداز بسیار تیره و تار خواهد بود.

 

*** تعیین ضرب الاجلی برای ترامپ از سوی رهبر کره شمالی

 

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری سروش، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در یک سخنرانی در پیونگ یانگ، با تعیین ضرب الاجلی برای دونالد ترامپ، دولت وی را به اقدامات خصمانه علیه کشورش متهم کرد.

روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس در این خصوص نوشته است:

کیم جونگ اون در سخنرانی خود گفت: تنها در صورتی حاضر است برای سومین بار با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کند که آمریکا رویکرد درستی در برابر کره شمالی در پیش گیرد.

رهبر کره شمالی تاکید کرد:

نفت ریختن روی آتش اقدامی خطرناک و احمقانه است. برای این منظور، لازم است که آمریکا از رویکرد فعلی خود دست بردارد و به شیوه جدیدی با ما برخورد کند.

 

*** منتظر تصمیم آمریکا می‌مانیم

 

رهبر کره‌شمالی در ادامه تصریح کرد:

ما صبورانه تا آخر امسال منتظر تصمیم آمریکا می‌مانیم. چیزی که روشن است این است که اگر آمریکا به روش کنونی خود ادامه دهد، چشم انداز حل مسأله تیره و بسیار خطرناک خواهد بود.

کیم از آزمایش شبیه سازی رهگیری موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی و از سرگیری رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا در آب‌های منطقه به عنوان دو نمونه از ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ نام برد.

 

*** رابطه خوب اون و ترامپ

 

با این حال، رهبر کره شمالی در این سخنرانی تاکید کرد: رابطه‌اش با دونالد ترامپ همچنان خوب است.

 

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری سروش، ترامپ و کیم تاکنون دوبار با یکدیگر دیدار کرده‌اند که اولی در ژوئن ۲۰۱۸ در سنگاپور و بار دوم در فوریه سال جاری در ویتنام بود، اما آنها نتوانستند به توافقی برای لغو تحریم‌ها در ازای توقف برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی دست یابند.

 

*** ادامه تحریم‌ها ضد کره شمالی

 

ترامپ برای نشست سوم با رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرده است اما روز پنجشنبه گفت:

می‌خواهد تحریم‌های ضد کره شمالی به قوت خود باقی بماند.

رهبر کره شمالی در پاسخ گفت: آمریکایی‌ها بسیار درباره نشست سوم رهبران کره شمالی و آمریکا صحبت می‌کنند اما ما هیچ تمایلی به تکرار نشستی مشابه نشست هانوی نداریم.

کیم افزود: همان طور که رئیس‌جمهور ترامپ می‌گوید روابط شخصی ما مانند روابط دو کشور خصمانه نیست.

 

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری سروش، از زمان شکست مذاکرات هانوی، ترامپ شهادت مایکل کوهن، وکیل پیشین خود در برابر کنگره را دلیل این شکست می‌داند در حالی که کره شمالی متهم به بازسازی سایت موشکی است که وعده داده بود، تخریب کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید