کد خبر:84370
پ
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:

حوزه‌های علمیه در حفظ کل قرآن کریم پیشگام باشند/حضور طلاب در مناطق سیل زده پرشور و فعال بوده است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را برای سازمان اوقاف افتخار بزرگی دانست و از حضور پرشور و فعال طلاب در مناطق سیل زده خبر داد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را برای سازمان اوقاف افتخار بزرگی دانست و از حضور پرشور و فعال طلاب در مناطق سیل زده خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی که عصر روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه ۹۸در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن کریم اظهار داشت:

خداوند در قرآن قسم خورده است که این کتاب برای بندگان تنزیل و وحی است، بنابراین اگر آن تنزیل نبود حال ما خاکیان این چنین نبود و راه هدایت را نمی‌یافتیم.

 

*** مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مقدمه‌ای برای عمل به قرآن

 

وی صحت، حفظ قرائت قرآن را مقدمه عمل به قرآن دانست و افزود: مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم مقدمه‌ای برای عمل به قرآن است و این مسابقات یکی از کارهای ارزشمند به شمار می‌آیند که قاریان و حافظان از کشورهای مختلف در این جشنواره شرکت می‌کنند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را برای سازمان اوقاف افتخار بزرگی دانست و تصریح کرد: مفتخریم که این مسابقات را میزبانی می‌کنیم و از طلاب تشکر می‌کنیم که در این مسابقات حضور پرشور و فعالی داشتند.
 
وی به سفر اخیر خود به مناطق سیل‌زده اشاره کرد و حضور طلاب در این مناطق را بسیار پرشور و فعال خواند و یادآور شد:
حرکت جهادی طلاب را از نزدیک دیدم، اگر کسی می‌خواهد عمل به قرآن کند همین حرکت‌های جهادی است که طلاب شروع کرده‌اند و در انجام کار خیر از همدیگر سبقت می‌گیرند. الحمدالله انقلاب اسلامی چنین افرادی را تربیت کرده که عمل به قرآن می‌کنند.
 
 

*** افزایش سطح کیفی مسابقات قرآن

 
 
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه به افزایش سطح کیفی مسابقات قرآن کریم اشاره کرد و ادامه داد:
یکی از داوران مسابقات قرآن کریم می‌گفت، ام مسابقات، مسابقات قرآن‌کریم در ایران اسلامی است، مسابقات پرشور و بانشاط است که بیش از ۸۰ کشور در این دوره شرکت کردند و برای ایران اسلامی افتخار بزرگی به شمار می‌آید که باید قدر آن را دانست.
 
وی ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند ۱۰ میلیون حافظ باید در کشور تربیت شوند و این بسیار ارزشمند است که مردم عزیز به قرآن‌کریم روی آورده‌اند و این نشان رشد و بالندگی است که تک تک مردم فرمان رهبری را به گوش جان و دل پذیرفته و به آن عمل می‌کنند.
 
 
 

*** پیشگامی حوزه‌های علمیه در حفظ کل قرآن کریم

 
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد:
حوزه‌های علمیه باید در حفظ کل قرآن کریم پیشگام باشند، همچنان که رهبر معظم انقلاب خواستار حفظ کل قرآن هستند، از این‌رو حفظ قرآن از سوی طلاب بسیار مهم است، وقتی طلاب عزیز قرآن را حفظ کنند، قرآن با گوشت و پوست آن‌ها عجین می‌شود و برای تمدن سازی و فرهنگ سازی اقدام خواهند کرد.
 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد:
مسابقات رشد کیفی بسیار خوبی داشته است، بنابراین باید به مباحث مفاهیم قرآن‌کریم نیز پرداخت زیرا خواست رهبری نیز در این بخش است که امیدواریم متسابقین در سال آینده به این موضوع بیشتر توجه کرده باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول