کد خبر:84450
پ
جنتی
رئیس مجلس خبرگان رهبری:

دولت‌های اروپایی باید خجالت بکشند که زیرنظر آمریکا هستند/اقدام ترامپ به نفع سپاه پاسداران شد

رئیس مجلس خبرگان رهبری اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران را موجب ارتقای جایگاه این نهاد مقدس در منطقه و جهان دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران را موجب ارتقای جایگاه این نهاد مقدس در منطقه و جهان دانست.

 

*** ابراز همدردی رئیس مجلس خبرگان رهبری با خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس خبرگان رهبری در این جلسه، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل در روزهای گذشته گفت:

سیل‌های اخیر در عین اینکه خسارت‌های جانی و مالی در پی داشت اما برکات زیادی را هم به همراه داشت که باید اینها را نعمت الهی تلقی کرد.

آیت‌الله‌ احمد جنتی افزود: خداوند متعال همواره این مملکت را به برکت خون شهدا از آفات داخلی و خارجی حفظ کرده و لذا سیل اخیر را باید از خیرات الهی دانست که کشور را از خشکسالی، گرد و غبار و مهاجرت‌ها نجات داد و به مردم سیل‌زده هم علی‌رغم رنج و آسیبی که از سیل دیدند عرض می‌کنم «عَسی أن تکرَهوا شَیئاً وهو خیرٌ لکم».

مبادا مردم از نعمت خداوند شکایت داشته باشند.

 

*** ایجاد تشکیلات منسجم برای امدادرسانی‌ها

 

جنتی با بیان اینکه امیدواریم بازسازی مناطق سیل‌زده با شور و نشاط ادامه داشته باشد، ادامه داد:

باید تشکیلات منسجمی داشته باشیم تا با همین شور و شوق کمک‌ها و امدادرسانی‌ها استمرار پیدا کند و خانه‌های مردم بازسازی و نوسازی شود. البته مقداری صبر و حوصله نیاز است.

 

*** سپاه پاسداران مورد علاقه مردم

 

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اقدام اخیر ایالات متحده آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با محکوم کردن این عمل خبیثانه گفت:

سپاه پاسداران مورد علاقه مردم بود ولی با این اقدام ترامپ، در داخل یک انسجام ملی در پشتیبانی و ارتقای جایگاه این نهاد مقدس بوجود آمد و صددرصد به نفع سپاه شد و همه سپاهی شدند.

مجلس، دولت، خبرگان و عموم مردم سپاهی شدند و این عزتی بود که خداوند به این برادران داد.

در این سیل هم در صف مقدم خدمتگزاری هستند. سپاه پاسداران از نیروهای حزب‌اللهی تشکیل شده و عمل‌شان عبادی است. ما نیز به سهم خود از این عزیزان تشکر می‌کنیم.

آیت‌الله جنتی افزود: در هر صورت این اقدام نابخردانه آمریکا در داخل، آثار و برکات فراوانی داشت و ابعاد خارجی آن را باید مثل زمان جنگ تحمل کرد.

باید به این فکر کنیم که در نهایت این سپاه پاسداران است که در این جنگ روانی پیروز می‌شود. امیدواریم خداوند سایه رهبر معظم انقلاب اسلامی را بر سر ما مستدام کند.

 

*** دولت‌های اروپایی باید خجالت بکشند

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به بدعهدی اروپا در قبال برجام نیز اظهار کرد:

در خارج همه دست به دست هم دادند که ایران را منزوی کنند و اتحادیه اروپا در حاشیه برجام اگرچه ابراز علاقه و دوستی کرد اما در عمل ماهیت بدعهدی خود را نشان داد.

دولت‌های اروپایی باید خجالت بکشند که زیر نظر آمریکا هستند و هر چه آمریکا می‌گوید چشم‌بسته قبول می‌کنند. از این نظر باید سرافکنده باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید