کد خبر:84509
پ
ترامپ
وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد

ضرورت رایزنی میان مقامات عالی‌رتبه ایران و سوریه در راستای گسترش همکاری‌ها

وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت رایزنی میان مقامات عالی‌رتبه ایران و سوریه در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.

‌وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت رایزنی میان مقامات عالی‌رتبه ایران و سوریه در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد جواد ظریف با اشاره به این موضوع، اظهار کرد:

با توجه به تحولات اخیر در منطقه خصوصاً سیاست‌های خصمانه آمریکا بعد از شکست‌های پی در پی سیاسی و میدانی این دولت و رژیم صهیونیستی از جمله اقدام غیر قانونی ترامپ در اعلام پذیرش بلندی‌های جولان به عنوان بخشی از سرزمین رژیم صهیونیستی و همچنین اعلام قدس به عنوان پایتخت این رژیم و اقدام ابلهانه، غیر قانونی و بی‌سابقه دولت آمریکا در اعلام کردن سپاه پاسداران به عنوان یک گروه تروریستی نیاز بود که تمام تلاش‌ها در منطقه برای پیگیری‌ پیروزی‌های میدانی و هماهنگی سیاست‌های کشورهای منطقه صورت بگیرد و طراحی نیز برای پیشبرد برنامه‌ها و گفت‌وگوها در رابطه با موضوع سوریه برای حل بحران سیاسی این کشور بعد از پیروزی میدانی ایجاد شده پیگیری شود.

در این چارچوب به سوریه سفر کرده‌ام و قرار است که در چارچوب تعاملات بین‌الملل بعد از سوریه سفری نیز به ترکیه داشته باشیم.

 

*** گفتگو میان مقامات عالی‌رتبه ایران و سوریه برای گسترش همکاری‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه کشورمان در پایان خاطرنشان کرد:

میان مقامات عالی‌رتبه ایران و سوریه در جهت گسترش همکاری‌های اقتصادی و دیگر همکاری‌ها رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای خوبی صورت گرفته است و نیاز است که این رایزنی‌ها و توافقات پیگیری شود و ما در جریان ملاقات با رئیس‌جمهور، نخست وزیر و وزیر امور خارجه سوریه این طیف از بحث‌های مختلف را پیگیری می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید