کد خبر:86074
پ
نیروی زمینی ارتش
رئیس قوه قضائیه اعلام کرد

تولید علم و فناوری از مهم‌ترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس قوه قضائیه تولید علم و فناوری را از مهم‌ترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اعلام کرد.

رئیس قوه قضائیه تولید علم و فناوری را از مهم‌ترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس قوه قضائیه در دیدار با نخبگان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان،‌ اظهار کرد:

سیستان و بلوچستان استانی با ظرفیت‌های خدادادی بسیار مانند گیاهان دارویی، انرژی‌های پاک، اقتصاد دریا و تولید کننده بزرگ محصولاتی چون خرماست که با استفاده از کارهای دانش بنیان می‌توان از این ظرفیت‌ها ارزش افزوده ایجاد کرد و موجب بهبود کسب و کار و اشتغال برای مردم این استان شد.

 

***  مهمترین فصل‌ بیانیه گام دوم انقلاب

 

سید ابراهیم رئیسی بیان کرد: تولید علم و فناوری از مهمترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و دانشگاه بهترین بستر برای رسیدن به این هدف است.

رئیسی با اشاره به مهم‌ترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب گفت: به برکت انقلاب اسلامی تاکنون در حوزه‌های مختلف دانشگاهی در کشور گام‌های بلند علمی و اجرایی برداشته شده است.

وی اظهار کرد: هم اینک کارهای علمی بسیار خوبی در قالب پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های کشور انجام می‌شود، اما همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم اشاره کردند اشکال، تبدیل نشدن این دستاوردهای علمی به پیشنهادات کاربردی است.

 

*** استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی

 

رئیسی با بیان اینکه وجود ۱۰۰ هزار دانشجو در سیستان و بلوچستان از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد:

با این تعداد نیروی جوان فرهیخته و استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی می‌توان تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل و زمینه رونق تولید را فراهم کرد.

وی با اشاره به مهم‌ترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: تبعیض از پدیده‌های ناپسندی است که شرع با آن مخالف بوده و اساس انقلاب اسلامی نیز بر پایه مقابله با آن بنا شده است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مهم‌ترین فصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: اجرای عدالت به معنای شیرین شدن کام همگان در تمامی حوزه‌ها است که با تولید علم و فناوری می‌توان با ایجاد ارزش افزوده در صنایع بزرگ و کوچک به توزیع متوازن ظرفیت‌ها و رفع تبعیض کمک کرد.

رئیسی افزود: به طور مثال همین صنایع دستی موجود در سیستان و بلوچستان با کار علمی و دانش بنیان به یک صنعت پرسود و قابل عرضه به جامعه تبدیل می‌شود.

 

*** وظیفه دانشگاه و دانشجویان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس قوه قضائیه در پایان با بیان اینکه با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب زمینه تولید علم و فناوری در کشور فراهم است، اظهار کرد:

وظیفه دانشگاه و دانشجویان این است که ابتدا جامعه خود را بشناسند، سپس نیاز جامعه را درک و در نهایت خود را برای رفع این نیازها آماده کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول