کد خبر:86281
پ
قیمت بنزین
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد

تصمیم‌گیری دولت در قالب لایحه اصلاح بودجه ۹۸ برای قیمت بنزین

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین از تصمیم‌گیری دولت در خصوص قیمت بنزین در قالب لایحه اصلاح بودجه ۹۸ خبر داد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به موضوع سهمیه بندی بنزین از تصمیم‌گیری دولت در خصوص قیمت بنزین در قالب لایحه اصلاح بودجه ۹۸ خبر داد.

 

*** دریافت عوارض از مصرف بنزین

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص سهمیه بندی بنزین اظهار داشت:

نظر ما این بود که قیمت بنزین در سال ۹۸ افزایش نیابد و در این خصوص پیشنهادی را به کمیسیون تلفیق و شخص آقای لاریجانی ارائه کردیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما دریافت عوارض از مصرف بنزین بود که در این صورت مانند آب و برق که دولت از پرمصرف‌ها عوارض دریافت می‌کند از افرادی که مصرف زیاد بنزین نیز خواهند داشت، عوارض دریافت خواهد کرد.

 

*** قیمت بنزین برای حمل و نقل عمومی

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: در صورت اجرای این طرح، نرخ بنزین برای حمل و نقل عمومی بدون تغییر باقی می‌ماند اما مجلس نمی‌خواست زیر بار تصمیم در مورد قیمت گذاری بنزین برود و این موضوع در مجلس و کمیسیون تلفیق تصویب نشد.

پورابراهیمی با بیان اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه، دولت باید در لایحه بودجه در مورد نرخ بنزین تصمیم گیری کند، افزود: لایحه بودجه نیز طبق قانون باید به تصویب مجلس برسد.

وی تصریح کرد: اگر دولت بخواهد بنزین را سهمیه بندی کند، مسیر تصویب آن بر اساس حکم برنامه ششم، تصویب در قالب لایحه بودجه است.

 

*** اختیار قیمت گذاری بنزین به دولت

 

عضو شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا تأکید کرد: در صورتی که مجلس اعلام کند مسیر حرکت در مورد سهمیه بندی بنزین را با توافق در اختیار دولت قرار می‌دهد، دولت می‌تواند این کار را انجام دهد.

پورابراهیمی تصریح کرد: حکم برنامه ششم بر احکام قانون پایه که قانون هدفمندی یارانه‌ها است، تفوق دارد، قانون هدفمندی یارانه‌ها اختیار قیمت گذاری بنزین را به دولت داده است اما قانون برنامه ششم تأکید دارد که دولت باید در قالب لایحه بودجه در این خصوص تصمیم گیری کند، به همین جهت دولت برای تصمیم گیری در مورد بنزین باید از مسیر مجلس اقدام کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان اظهار داشت: دولت باید در قالب لایحه اصلاح بودجه ۹۸ در مورد قیمت بنزین تصمیم گیری کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید