کد خبر:86241
پ
واحدهای تولیدی
معاون امور صنایع وزیر صنعت در همایش معاونین صنایع کوچک سراسر کشور اعلام کرد

مهم‌ترین برنامه‌های معاونت صنایع وزارت صمت/ رصد به موقع واحدهای تولیدی

معاون صنایع وزارت صمت با تاکید بر رصد به موقع واحدهای تولیدی ، بازسازی و نوسازی و بکارگیری ظرفیت‌های خالی صنایع را مهم‌ترین برنامه‌های معاونت صنایع وزارت صمت در سال رونق تولید معرفی کرد.

معاون صنایع وزارت صمت با تاکید بر رصد به موقع واحدهای تولیدی ، بازسازی و نوسازی و بکارگیری ظرفیت‌های خالی صنایع را مهم‌ترین برنامه‌های معاونت صنایع وزارت صمت در سال رونق تولید معرفی کرد.

 

*** مدیریت بهتر بر تولید داخلی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، و به نقل از خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت در همایش معاونان صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور با تاکید بر لزوم رصد و پایش وضعیت واحدهای صنعتی در سراسر کشور گفت:

 تامین به موقع مواد اولیه مورد نیاز صنایع، یکی از کلیدی‌ترین موضوعات در وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌شمار می‌رود. در شرایط کنونی کشور و با توجه به مسئله تحریم، حوزه تولید در نوک پیکان تحریم‌ها قرار دارد؛ چرا که دشمنان ایجاد اختلال و مشکل در تولید کشور را هدف‌گذاری کرده‌اند تا تولید ما دچار مشکل شود.

 

*** لزوم مدیریت بهتر بر بخش تولید داخلی در سال رونق تولید

 

فرشاد مقیمی با اشاره به شرایط اقتصادی خاصی که کشور در آن قرار دارد، اظهار داشت:

در بخش تولید با توجه به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و بحث صیانت از تولید در فضای کسب و کار کنونی، لزوم مدیریت بهتر بر بخش تولید داخلی بیش از پیش احساس می‌شود.

 

*** رصد به موقع فعالیت واحدهای تولیدی

 

وی لزوم رصد به موقع فعالیت واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت:

تعامل با صنایع در همه استان‌ها باید بیش از گذشته افزایش یابد تا با رصد و شناسایی مشکلات شاهد ایجاد رونق در بخش تولید کشور باشیم.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، افزود: بسیاری از واحدها در شرایط کنونی با افزایش تولید به رونق صنعت کمک کرده‌اند و ما با شناسایی به‌موقع مشکلات می‌توانیم از این فرصت‌ها برای ارتقاء وضعیت صنعت بهره‌مند شویم.

 

*** رصد و پایش واحدهای تولیدی

 

 به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، رصد و پایش واحدهای تولیدی در حفظ و صیانت از تولید واحدهای صنعتی، بسیار موثر خواهد بود.

مقیمی در ادامه مهم‌ترین برنامه‌های معاونت امور صنایع وزارت صنعت در سال رونق تولید را بازسازی و نوسازی و بکارگیری ظرفیت‌های خالی صنایع برشمرد و گفت:

توسعه و تعمیق ‌ساخت داخل در کلیه زمینه‌های دارای ظرفیت و توانمندی در داخل کشور به‌ویژه صنایع نساجی و پوشاک، محصولات لوازم خانگی و خودرو، از جمله برنامه‌هایی است که در سال جاری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

 

*** تمرکز بر تامین منابع مالی بنگاه‌ها

 

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای برنامه‌های حمایتی با تمرکز بر تامین منابع مالی بنگاه‌ها و محوریت اجرای تبصره ۱۸ گفت:

 اعتبارات مربوط به بازسازی و نوسازی صنایع و احیا واحدهای صنعتی مربوط به تبصره ۱۸ قانون بودجه تخصیص یافته است و استان‌ها باید در جذب این اعتبارات برای رفع مشکلات صنایع استان‌ها تلاش نمایند.

مقیمی در ادامه از مدیران ومعاونان شهرک‌های صنعتی سراسر کشور درخواست نمود، نسبت به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی تابعه بیش از پیش حساس باشند و در راستای رفع مشکلات آنها اقدامات لازم را بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی انجام دهند.

 

*** تشکیل کارگروه‌های مشترک وزارت صمت و بانک مرکزی و گمرک

 

وی  در ادامه  بر استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل و کارگروه‌های استانی تاکید کرد و ادامه داد:

برای رفع مشکلات بانکی و گمرکی واحدهای صنعتی و تولیدی در سراسر کشور، کارگروه‌های مشترک وزارت صنعت با بانک مرکزی و گمرک به صورت مستمر تشکیل می‌شود و مدیران استانی با شناسایی چالش‌های واحدهای صنعتی می‌توانند با انعکاس موضوعات، رفع این مشکلات راتسریع بخشند.

 

*** رفع موانع تولید واحدهای تولیدی واگذاری شده به هلدینگ‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به بررسی و پایش عملکرد بنگاه‌داری هلدینگ‌هایی نظیر شستا و… گفت:

علاوه بر بررسی مشکلات صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، نشست‌هایی با مالکین و سهامداران واحدهای صنعتی که به هلدینگ‌ها واگذار شده‌اند نیز برگزار خواهیم کرد و همچنین رفع موانع و مشکلات این دسته از بنگاه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید