کد خبر:86392
پ
شریعتمداری محمد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد

ضرورت حمایت نظام مالیاتی از رونق تولید ملی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت حمایت نظام مالیاتی از رونق تولید ملی در کشور تاکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت حمایت نظام مالیاتی از رونق تولید ملی در کشور تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سمینار یک روزه نقش سرمایه انسانی در رونق تولید که در محل فرمانداری اسلامشهر که با حضور محسنی بندپی، استاندار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان اسلامشهر برگزار شد کارگر را ستون فقرات تولید دانست و اظهار کرد:

کار به عنوان مفهومی بسیار ارزشمند برای ما دارای اهمیت و مورد تکریم است و در ۲۱ سال گذشته رهبر معظم انقلاب، همواره شعارسال را بر مبنای موضوعات اقتصادی قرار داده‌اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مقاوم سازی اقتصاد کشور از هر جهت، به شکلی که مقابل تکانه‌های برون‌زا بتواند از خود مقاومت لازم را نشان دهد، تاکید کرده‌اند.

 

*** رونق تولید ملی در حد شعار باقی نماند

 

محمد شریعتمداری تصریح کرد: امسال نیز رهبر معظم انقلاب سال را برای توجه به همین معنا رونق تولید ملی اعلام کردند و باید توجه داشته باشیم که اگر در سال رونق تولید ملی ، برنامه‌ها بر محور همین شعار نچرخد این شعار در حد شعار باقی خواهد ماند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هر ساله تلاش ما برای رونق تولید ملی بوده است اما در سالی که رونق تولید ملی نام گذاری شده است باید تدبیری جداگانه برای تولید محوری گسترده شود و معنای تولید محوری در سال جاری این است که نظام مالیاتی ما دارای سیاست‌گذاری‌های جداگانه‌ای باشد.

 

*** حمایت نظام مالیاتی از تولید

 

شریعتمداری تاکید کرد: نظام مالیاتی کشور باید از رونق تولید ملی حمایت کند، وقتی سال رونق تولید ملی است و محور تولید کارگران هستند توجه به معیشت کارگران به عنوان یکی از مهم‌ترین اصول کار باید مورد توجه تصمیم گیران قرارگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان سال گذشته تلاش کردیم برای نخسین بار در تاریخ اقتصاد ایران هم زمان مزد کارگران را همراه با خواروبار، کمک هزینه مسکن و پایه سنواتی افزایش دهیم اما با اینکه این تصمیم بی‌سابقه‌ای بود، می‌دانیم که همچنان میان درآمد و معیشت زندگی کارگران فاصله وجود دارد.

طبیعتا توجه به معیشت کارگر پس از تعیین دستمزد به پایان نرسیده است و ما باید حتما در طول سال تلاش کنیم تا با فعالیت جدی تعاونی‌های امکان در سراسر کشور شرایط مطلوبی را برای زندگی کارگران فراهم کنیم.

 

*** کارگران؛ ستون فقرات رونق تولید ملی

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر امسال، سال رونق تولید ملی است؛ معیشت کارگران نیز به عنوان ستون فقرات تولید و به عنوان اینکه انسان، محور تولید است باید مورد توجه جدی قرار گیرد؛ یعنی اینکه باید درمورد مسکن کارگران با وزارت راه و شهرسازی به جمع بندی روشنی برسیم.

شریعتمداری یادآور شد: باید با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تدوین مقررات لازم و برای تامین تسهیلات لازم برای خرید مسکن و هم با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن کارگران توجه ویژه داشته باشیم.

 

*** میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: برای حل مشکل جامعه بازنشستگان کشور نیز تلاش مشابهی را آغاز کرده‌ایم به عنوان مثال نرخ حداقل دستمزد رشد یافته در حقوق حداقلی بازنشستگان نیز درست معادل همان ۳۶٫۵ درصدی کارگران به تصویب رسید و سازمان تامین اجتماعی در همین اردیبهشت این مبلغ اضافه را اعمال می‌کند که هیچ منتی نیست اما تا کنون سابقه نداشت و ما تلاش کردیم این کار خوب در همین ماه انجام شود.

 

*** توجه به اقتصاد دانش بنیان

 

شریعتمداری گفت: در سال رونق تولید توجه به انسان محوری در امر تولید یعنی توجه به اقتصاد دانش بنیان است.

وی افزود: قرار بر این شد که با تمام شماری میزان اشتغال ناشی از وام‌های ارزان قیمت، لیست افرادی که از این نوع وام استفاده کرده‌اند در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایت‌های استانی با شفافیت منتشر شود تا همه بدانند چه کسانی از وام ارزان قیمت برای چه میزان اشتغالی در چه نقطه‌ای از کشور برخوردار شده‌اند تا در شش ماه دوم سال با نقطه قوت بیشتری مسیر را طی و از تولید حمایت کنیم.

این منابع باید در اختیار اقتصادهای دانش بنیان قرار گیرد.

اقتصاد دانش بنیان بر مبنای فکر و اندیشه جوانان و نخبگان ایرانی است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطر نشان کرد:

منابع و تسهیلات باید در اختیار اقتصاد دانش بنیان قرار گیرد.

منابع اشتغال خانگی در قالب وام ارزان قیمت نیز باید در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید