کد خبر:86614
پ
پمپئو
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد

سفر شتاب زده پمپئو به عراق با چه هدفی انجام شد؟

در حالی که همه نگاه‌ها به اعلام تصمیمات جدید ایران در قبال خروج آمریکا از برجام و بدعهدی اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان دوخته شده است، مایک پمپئو عازم عراق شد.

در حالی که همه نگاه‌ها به اعلام تصمیمات جدید ایران در قبال خروج آمریکا از برجام و بدعهدی اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان دوخته شده است، مایک پمپئو عازم عراق شد.

 

*** دیدار پمپئو با نخست وزیر عراق

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در حالی که همه نگاه‌ها به رخداد چهارشنبه ۸ می و اعلام تصمیمات جدید ایران در قبال خروج آمریکا از برجام و بدعهدی اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان دوخته شده است، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا با لغو سفر اعلام شده به آلمان، راهی عراق، کشور همسایه و شریک راهبردی ایران شد و بلافاصله با نخست وزیر این کشور پشت درهای بسته ملاقات کرد.

پمپئو روز گذشته و در واکنش به سوالی پیرامون نظر آمریکا در مورد قصد ایران برای کاهش تعهدات برجامی با لحنی همراه با استهزا گفته بود: بیش از دو سال است که ایران این تهدیدات را مطرح می‌کند.

 

*** سفر شبانه و شتاب‌زده وزیر امور خارجه آمریکا به عراق

 

بدون شک سفر شبانه و شتاب زده پمپئو به عراق را باید در چارچوب دریافت پیام قاطع ایران از سوی واشنگتن و تلاش این کشور برای اثرگذاری بر تصمیم جدید ایران مورد بررسی قرار داد.

رفتار انفعالی آمریکا و اعزام وزیر امور خارجه‌اش به بغداد که به احتمال زیاد به منظور تحت فشار گذاشتن شرکای منطقه‌ای ایران برای عدم همراهی و پشتیبانی ازاجرای تصمیمات اتخاذ شده انجام می‌شود نشان می‌دهد که تندروهای آمریکا نسبت به مسدود شدن مسیر یک‌طرفه‌ای که تاکنون پیموده‌اند هراسان شده‌اند.

آمریکا به خوبی از ظرفیت‌های متعدد و متنوع ایران در حوزه‌های مختلف که پشتوانه غیر قابل خدشه‌ای برای پیشبرد تصمیمات راهبردی‌اش می‌باشد آگاهی دارد و به گستردگی و اثرگذاری آن واقف بوده و متوجه بی اثر شدن ابزارهای جنگ روانی برای تاثیر گذاری بر تصمیم ایران شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همه شواهد حاکی است که صبر استراتژیک ایران به پایان رسیده و ️مسیری به جز بازگشت بی‌تنازل آمریکا به ریل تعهدات قانونی این کشور در برجام که پشتوانه آن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است، پیش روی واشنگتن نیست.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید