کد خبر:86729
پ
تیم فوتبال امید

گزینه‌های نهایی هدایت تیم فوتبال امید

با نزدیک شدن به زمان بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ گزینه‌های هدایت تیم فوتبال امید ایران در حال نهایی شدن است.

با نزدیک شدن به زمان بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ گزینه‌های هدایت تیم فوتبال امید ایران در حال نهایی شدن است.

 

*** سرمربی ایرانی تیم فوتبال امید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، با نزدیک شدن به زمان بازی‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ و توکیو همین‌طور قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا، فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک با جمع‌بندی روی گزارش‌های فنی پیرامون عملکرد زلاتکو کرانچار در سکان رهبری تیم فوتبال امید تصمیم به فسخ قرارداد مرد کروات گرفتند تا رسما انتخاب گزینه‌ای ایرانی تایید شود.

صحبت های مهدی تاج در پی فسخ قرارداد با کرانچار حضور یک مربی ایرانی در راس کادر فنی تیم فوتبال امید را قطعی کرد؛ اما رئیس فدراسیون هیچ اشاره‌ای به این که گزینه‌ها چه کسانی هستند، نکرد تا گمانه زنی‌ها در خصوص سرمربی امید به اوج برسد.

براساس شنیده‌ها در حال حاضر ۵ مربی داخلی این شانس را دارند که هدایت تیم امید را در دست بگیرند.

از این جمع دو مربی به عنوان گزینه‌های نهایی روی میز سران فدراسیون قرار گرفته‌اند.

 

*** قلعه نوعی و مشکل قرارداد با سپاهان

 

حضور این دو گزینه به عنوان جانشین کرانچار چندان آسان نیست، چون فدراسیون با محدودیت‌های مالی زیادی در راه عقد قرارداد با مربی جدید مواجه و دو گزینه نهایی نیز جزو مربیان گران قیمت شاغل در لیگ برتر هستند.

امیر قلعه نویی یکی از این دو گزینه محسوب می‌شود. پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر این روزها دوباره سپاهان را به مدعی جدی قهرمانی تبدیل کرده است.

با توجه به این که قرارداد سپاهان و قلعه نویی دو ساله است و البته شرایط مالی تیم امید متفاوت با اوضاع باشگاهی است که قلعه نویی می‌خواهد آن را قهرمان لیگ کند، به سختی می‌شود قلعه نویی را روی صندلی امیدها دید.

 

*** گل‌محمدی و امکان هدایت تیم امید

 

یحیی گل محمدی دیگر گزینه نهایی قلمداد می‌شود.

نامی که در یکی دو ماه گذشته مدام به نیمکت تیم فوتبال امید لینک شد اما واکنش‌ها نسبت به آن متفاوت بود.

  گلمحمدی با پدیده در یکی از بهترین فصل‌های فوتبالی نماینده مشهد، تنها یک قدم تا رسیدن به کسب سهمیه فاصله دارد.

وی مثل تمام سال‌های گذشته با اعتماد به بازیکنان جوان و گمنام این موفقیت را رقم زد تا نشان دهد کارکردن با استعدادهای جوان را بهتر از هر کسی بلد است.

گل محمدی هم درست مثل قلعه نویی گران قیمت است و بعید به نظر می‌رسد فدراسیون بتواند با او به توافق برسد مگر این که وسوسه کار کردن در رده ملی گل محمدی را به سرمربی جدید امیدهای ایران تبدیل کند.

 

*** کاپیتان‌های سابق تیم ملی در میان گزینه‌های هدایت تیم فوتبال امید

 

سه گزینه دیگر در فهرست دیده می‌شوند.

جوادنکونام کاپیتان سابق تیم ملی هم مثل گل محمدی در این مدت بارها نامش به گوش رسید اما تایید نشد.

حال گفته می‌شود روسای فدراسیون با توجه به این که دنبال مربی باتجربه تری هستند، کم تجربه بودن سرمربی سابق نساجی می‌تواند تنها نگرانی در راه انتخاب این چهره مطرح فوتبال ملی برای رسیدن به اهدافی که در سر می‌پروراند، باشد.

مهدی مهدوی کیا دیگر چهره سرشناس فوتبال ایران است که نامش در این لیست دیده می‌شود اما کاپیتان سابق هامبورگی‌ها با توجه به اقامت در آلمان، همکاری‌اش با فدراسیون مبهم خواهد بود به خصوص که در این سال‌ها نگاه متفاوتی از مهدوی کیا در قبال سیستم حاکم دیده شده است.

 

*** عبدالله ویسی با کارنامه‌ای درخشان

 

عبدا.. ویسی آخرین نام در این فهرست پنج نفره است.

وی با سابقه خوب در لیگ برتر که کسب یک عنوان قهرمانی با استقلال خوزستان در لیگ برتر و رساندن شاهین شهرداری بوشهر به لیگ برتر بعد از سال‌ها دوری از سطح اول باشگاهی ایران توانست کارنامه درخشانی از خود به جا بگذارد.

او نیز کارکردن با جوانان مستعد را خوب بلد است و شاید به همین خاطر هم نامش در لیست گزینه‌های هدایت تیم فوتبال امید دیده می‌شود اما از آن جا که در سطح ملی هیچ سابقه‌ای ندارد شانس وی را برای تصدی این پست کم کرده است.

ذکر این نکته بد نیست که این سه گزینه نسبت به قلعه نویی و گل محمدی رقم قراردادشان بسیار پایین است.

 

*** کاری سخت اما سرنوشت ساز

 

با وجود گمانه زنی‌ها و اخباری که به گوش می‌رسد، می‌توان گفت مهدی تاج و سایر مدیران فدراسیون برای رسیدن به هدف‌شان در قبال سپردن امیدهای ایران به یک مربی داخلی  تاکید دارند؛ اما کار سخت و سرنوشت‌سازی درپیش دارند که می‌تواند طلسم نرفتن به المپیک را بعد از ۴۴ سال بشکند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فدراسیونی‌ها با امیدواری به این که مذاکرات‌شان با یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی مثبت پیش برود در تلاش برای معرفی انتخاب نهایی خود هستند که احتمالا این اتفاق بعد از بسته شدن پرونده این فصل باشگاهی ایران رخ خواهد داد.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید