کد خبر:86777
پ
ترامپ

ترامپ، فلزات و معادن ایران را تحریم کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه کشورمان با صدور دستوری فلزات و معادن ایران را مشمول تحریم‌های ظالمانه قرار داد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه کشورمان با صدور دستوری فلزات و معادن ایران را مشمول تحریم‌های ظالمانه قرار داد.

 

*** تحریم فلزات و معادن ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، بنا بر دستور اجرایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا امروز صادر کرد؛ فلزات و معادن ایران که به گفته آمریکایی‌ها می‌تواند در تامین مالی برنامه هسته‌ای ایران موثر باشد، مشمول تحریم شده است.

این تحریم‌ها شامل صادرات آهن، آلومینیوم، فولاد و مس اعلام شده است.

ترامپ در این دستور به اشخاص حقیقی و همه کشورها هشدار داده است که هر گونه معامله با ایران در بخش فلزات و معادن و یا اجازه دادن به ورود محصولات این بخش به بندرهای این کشورها برای آن‌ها پیامدهای وخیمی از جمله مصادره اموال و قرار گرفتن در لیست تحریم‌های آمریکا به دنبال خواهد داشت و ناقضان این تحریم از ورود به آمریکا منع می‌شوند.

ترامپ در بیانیه‌ای که هم‌زمان با صدور این دستور از سوی کاخ سفید منتشر شد با بیان این‌که تهران تا زمانی که رفتارش را به طور اساسی تغییر ندهد، با اقدامات بیشتر مواجه خواهد شد، گفت:

از زمان خروج‌مان از توافق هسته‌ای – که دیگر نمی‌توان آن را به حالت قبل بازگرداند – آمریکا ۱۲ شرط را تعیین کرده که پایه یک توافق جامع با ایران هستند.

امیدوارم که روزی با رهبران ایران برای رسیدن به توافق و مهم‌تر از آن، برای برداشتن گامی در جهت رساندن این کشور به آینده‌ای که سزاوارش است، دیدار کنم.

دستور جدید ترامپ مبنی بر تحریم بخش فلزات و معادن ایران هم‌زمان با کاهش تعهدات برجامی ایران در سالگرد خروج آمریکا از برجام صادر شده است.

 

*** بازگشت ایران به غنی سازی اورانیوم در سطوح بالاتر

 

حسن روحانی صبح چهارشنبه گفت که اگر دیگر طرف‌های برجام به تعهدات خود عمل نکنند ایران به غنی سازی اورانیوم در سطوح بالاتر باز خواهد گشت.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم از برجام خارج شویم، خاطر نشان کرد:

امروز روز پایان برجام نیست، بلکه گام جدید در چارچوب برجام است.

برجام در بندهای ۲۶ و ۳۶ به ما حق داده است که اگر طرف مقابل تعهد خود را نقض کند ما آن را در کمیسیون مشترک مطرح کنیم آن کمیسیون تشکیل شده است، اما با وجود آنکه اروپا و دوستان ما تاکید کرده‌اند که خروج آمریکا را جبران کرده و به تعهدات خود عمل می‌کنند، اما در مقام عمل شاهد آن نبوده‌ایم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید