کد خبر:86882
پ
خرید نفت از ایران
از طرف وزارت امور خارجه روسیه مطرح شد

درخواست روسیه از کشورهای جهان، جهت ادامه خرید نفت از ایران

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از همه کشورها خواست تا برخلاف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، همچنان به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از همه کشورها خواست تا برخلاف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، همچنان به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

 

*** ادامه خرید نفت از ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این بیانیه وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد:

ما از تمامی کشورها می‌خواهیم روابط اقتصادی خود با ایران از جمله خرید محصولات ایران که نفت و فراورده‌های نفتی در اولویت آن قرار دارد را از بین نبرند.

 
در این بیانیه آمده است: ما مصرانه درخواست داریم که واشنگتن از انجام هر گونه اقدام در ممانعت از سایر کشورها برای همکاری با ایران در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و عرصه‌های دیگر پرهیز کند”.
 
 

*** درخواست مسکو از تهران 

 

وزارت خارجه روسیه همچنین با اشاره به تصمیم کشورمان برای کاهش تعهدات برجامی خود تاکید کرد:

ما تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای متوقف کردن اجرای برخی تعهدات داوطلبانه خود در برجام را درک می‌کنیم و در عین حال از ایران می‌خواهیم تا از انجام دادن اقدامات بیشتر برای کاهش تعهدات برجامی خودداری کند.

به گزارش خبرگزاری سروش، وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود گفت: ما از تمامی کشورهای عضو توافق هسته‌ای می‌خواهیم تا به تعهدات خود در برجام پایبند باشند و اجرای طرح‌های هماهنگ‌شده و منطبق بر توافق‌های جامع را به ویژه نوسازی رآکتور اراک را سرعت ببخشند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید