کد خبر:87291
پ
برابان هوک
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد

دولت ترامپ خواهان توافقی بهتر با ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با بیان این‌که دولت ترامپ خواهان توافقی بهتر با ایران است، مدعی شد کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با بیان این‌که دولت ترامپ خواهان توافقی بهتر با ایران است، مدعی شد کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده ویژه وزارت امورخارجه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با روزنامه ساندی تایمز به تکرار ادعاهای بی‌اساس و گزافه‌گویی‌های خود علیه کشورمان پرداخت و مدعی شد که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

برایان هوک با بیان اینکه نگران درگیری احتمالی با ایران نیست، مدعی شد که اقدامات آمریکا صرفاً پاسخی به آن‌چه تجاوزات ایران می‌خواند، است.

وی با بیان این که تمام آن چه دولت ترامپ انجام می‌دهد، دفاعی است، مدعی شد که ایران همچنان تأمین کننده تروریسم در جهان است.

اگر آنها بدون تسلیحات هسته‌ای این‌گونه رفتار می‌کنند تصور کنید که اگر یک سلاح داشته باشند، چگونه خواهند بود.

 

*** دولت ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست

 

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی شد که دولت ترامپ خواهان توافقی بهتر با ایران است، نه جنگ با این کشور.

برایان هوک در ادعاهای خود به اقدام اخیر دولت ترامپ برای استقرار یک ناو هواپیمابر به همراه چند بمب افکن در منطقه اشاره دارد که واشنگتن ادعا می‌کند در واکنش به آنچه تحرکات تهدیدآمیز ایران در خلیج فارس خوانده، دست به این اقدام زده است.

 

*** جان بولتون؛ فاقد فهم نظامی و امنیتی

 

کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کشورمان پیش از این در واکنش به بیانیه بولتون در خصوص اعزام ناو هواپیمابر لینکلن به منطقه با هدف اعلام پیام به ایران گفت:

بولتون فاقد فهم نظامی و امنیتی است و اظهارات وی بیشتر جنبه خودنمایی دارد.

وی افزود: بر اساس رصد دقیق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ۲۱ روز قبل وارد دریای مدیترانه شده است و بیانیه بولتون استفاده ناشیانه از یک رویداد سوخته برای جنگ روانی است.

خسروی با اشاره به ناکامی‌های مستمر ارتش آمریکا در مواجهه با بحران‌های منطقه‌ای خاطر نشان کرد:

بعید است فرماندهان و بدنه ارتش دولت ترامپ تمایلی به آزمون توانمندی‌های اثبات شده نیروهای مسلح ایران داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، همچنین ایلان گلدنبرگ، یک مقام پیشین وزارت دفاع آمریکا گفته است که درباره دلیل استقرار ناو آمریکایی در خلیج فارس بزرگنمایی شده و این ناو قرار از پیش قرار بوده در همین زمان در منطقه استقرار یابد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید