کد خبر:87458
پ
پایش سلامت
مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران خبر داد

افتتاح اولین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران/ راه‌اندازی مرکز سلامت روان

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در حاشیه افتتاح اولین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، از راه‌اندازی مرکز سلامت روان در راستای اصل تقدم پیشگیری بر درمان در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در حاشیه افتتاح اولین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، از راه‌اندازی مرکز سلامت روان در راستای اصل تقدم پیشگیری بر درمان در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** راه‌اندازی مرکز دائمی پایش سلامت

 

به گزارش خبرگزاری سروش،  مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

بر اساس طرح پایش سلامت، خانواده‌های پرسنل و بازنشستگان شهرداری تهران می‌توانند حداقل سالی یک بار مورد چکاپ و معاینات پزشکی قرار گیرند.

حمید چوبینه در ادامه با تاکید بر اینکه راه‌اندازی مرکز دائمی پایش سلامت در راستای اصل تقدم پیشگیری بر درمان، راه‌اندازی شده است، بیان داشت:

در پایش‌سلامت با استفاده از تجزیه و تحلیل داده‌های این طرح، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار خواهیم داد و با این اقدام از بسیاری بیماری‌ها که کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران را تهدید می‌کند، جلوگیری خواهیم کرد.

 

*** مزایای پایش سلامت کارکنان

 

وی در ادامه با اشاره به مزایای این طرح، اظهار داشت:

شناسایی بیماری فرد و ورود به موقع برای اقدامات درمانی، کاهش هزینه‌های درمان و پیشگیری از عوارض بیماری‌های خطرناک و مخفی از جمله مزایای پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری محسوب می‌شود.

 

 *** راه‌اندازی مرکز سلامت روان

 

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ادامه به توضیح در خصوص سایر اقدامات شرکت شهر سالم  پرداخت و گفت:

در راستای ارائه خدمات بیشتر به همکاران و بازنشستگان شهرداری تهران در تلاش هستیم تا با کمک شهرداری مناطق، یک مرکز سلامت روان در هر منطقه راه‌اندازی کنیم.

 

چوبینه در ادامه با تاکید بر اینکه باید ارتباط سازمانی خوبی میان مرکز پایش سلامت و مرکز سلامت روان وجود داشته باشد، اظهار داشت:

مرکز سلامت روان می‌تواند با ارزیابی سلامت همکاران، اقدامات علمی و پیشگیرانه خوبی را انجام دهد که بی‌شک این اقدامات می‌تواند اثرات مثبت قابل توجهی را بر سلامت و کار همکاران داشته باشد.

 

وی همچنین در ادامه تصریح داشت:

در ۱۸ مرکز درمانی شهر سالم، خدمات مربوط به پیشگیری و پایش سلامت انجام می‌شود و کلیه اطلاعات نیز در این مرکز دائمی جمع‌آوری خواهد شد و برنامه‌ها و راهبردهای آینده بر اساس این اطلاعات و توسط این مرکز تعیین و اجرا خواهد شد.

 

*** برقراری عدالت درمانی در پایتخت

 

مدیرعامل شرکت شهر سالم در ادامه با تاکید بر اینکه مجموعه تحت مدیریت وی علاوه بر توسعه خدمات، عدالت درمانی را در مناطقی که از پوشش درمانی کمتری برخوردار هستند در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت:

با توجه به اینکه در مناطقی همچون ۱۱، ۹، ۱۸ و ۷ مرکز درمانی متعلق به شهرداری تهران وجود ندارد، شهرداران مناطق به میدان آمدند و زمین‌هایی را برای احداث درمانگاه اختصاص دادند و انشاا… ساخت و راه‌اندازی این مراکز بزودی انجام خواهد شد.

 

*** دستاوردهای مرحله اول پایش سلامت

 

دکتر حمید چوبینه، در پایان با اشاره به اینکه در سال گذشته قریب به ۴۰ هزار نفر از خدمات سیار طرح پایش سلامت بهره برده‌اند، بیان داشت:

از این تعداد ۲۵۰۰ نفر علائم بیماری داشتند که برای آنها وقت درمان تعیین و برای چهار نفر دیگر نیز عمل جراحی با هزینه شرکت شهر سالم انجام شد.

روزانه سه گروه پایش سلامت در مراکز درمانی ما مستقر می‌شوند و هزینه استفاده از این خدمات، برای پرسنل و بازنشستگان شهرداری تهران رایگان است.

 

*** تاکید شهردار تهران بر پایش سلامت کارکنان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، شهردار تهران نیز در حاشیه افتتاح اولین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران، اظهار داشت:

ماهیت کار بسیاری از همکاران ما، سخت و زیان‌بار است و به همین دلیل می‌بایست بصورت دوره‌ای در معرض پایش سلامت قرار گیرند که با راه‌اندازی این مرکز، همکاران می‌توانند با تعیین وقت قبلی و بصورت رایگان از این خدمات استفاده نمایند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید