کد خبر:87383
پ
امنیت مرزهای ایران
فرمانده نیروی انتظامی خبر داد

امنیت مرزهای ایران در وضعیت مطلوب/افزایش ۱۰ درصدی کشفیات موادمخدر

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به امنیت مرزهای ایران در وضعیت مطلوب، از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات موادمخدر خبر داد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به امنیت مرزهای ایران در وضعیت مطلوب، از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات موادمخدر خبر داد.

 

*** امنیت مرزهای ایران و سیستان و بلوچستان در سطح بسیار مطلوب

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پاسگاه‌های مرزی منطقه سیستان، نشست با سران طوایف، ریش‌سفیدان و معتمدان شمال استان و دیدار با خانواده شهدا اظهار کرد:

امنیت مرزهای ایران و سیستان و بلوچستان در سطح بسیار مطلوب است.

سردار حسین اشتری اظهار کرد: وضعیت امنیت مرزهای ایران در تمام نقاط خوب است و با حضور مرزبانان در این بازدیدها سعی داریم باز هم در جهت ارتقای بنیه دفاعی و امنیتی تلاش و خلاءها را برطرف کنیم.

سردار اشتری با اشاره به امنیت مرزهای ایران خاطرنشان کرد: امروز کشور دارای امنیت با ثبات و پایداری است و خوشبختانه در هیچ نقطه ناامنی در کشور نداریم، نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی از آمادگی خوبی برخوردار هستند.

 

*** افزایش ۱۰ درصدی کشفیات موادمخدر

 

فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی میلک سیستان نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان نیز از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات موادمخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و گفت:

نیروی نیروی انتظامی در مرزها دارای توان و ظرفیت‌های زیادی است.

وی با اشاره به امنیت مرزهای ایران افزود: نیروی انتظامی در راه مبارزه با موادمخدر با تمام توان خود تلاش می‌کند تا جوانان ما به این معضل آلوده نشوند.

 

*** رشد تولید موادمخدر

 

اشتری بیان کرد: تولید مواد مخدر پس از حضور آمریکا در افغانستان تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با موادمخدر از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون چهار هزار شهید تقدیم نظام کرده است.

اشتری بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی میزان کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی افزایش چشمگیری یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به امنیت مرزهای ایران ادامه داد: امیدواریم سازمان‌های بین المللی کاری کنند تا بتوانیم با این موضوع به صورت ریشه‌ای برخورد کرده و مشکل را کاملاً برطرف کنیم.

اشتری بیان کرد: در این منطقه همکاران ما با عنایت الهی و همت استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندهان و مرزداران تلاش می‌کنند با استفاده از تجهیزات به روز، امنیت منطقه را ارتقا دهند.

 

*** تجهیز امکانات در راه مبارزه با موادمخدر

 

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امیدواریم با بروز رسانی و تجهیز امکانات بتوانیم روز به روز در راه مبارزه با موادمخدر موفق تر عمل کرده و امنیت را ارتقاء دهیم.

سردار اشتری سهم استان سیستان و بلوچستان از میزان کشفیات مواد مخدر را بیش از ۶۰ درصد در سطح کشور عنوان کرد.

وی با اشاره به امنیت مرزهای ایران بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به انسدادی که در مرزها وجود دارد توان عملیاتی نیروی انتظامی افزایش یافته است.

مردم ما از اقشار، مذاهب و قومیت‌های مختلف با وحدت در کنار هم هستند

سردار اشتری در دیدار با ریش سفیدان و معتمدان شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان نیز گفت:

پس از پیروزی انقلاب، تمام سعی دشمنان در نا امن جلوه دادن منطقه بوده است، اما ناکام مانده است.

 
*** بالاترین سرمایه نیروی انتظامی

 

وی با بیان اینکه بالاترین سرمایه ما در نیروی انتظامی، نیروهای انسانی است که باید با هوشیاری، آمادگی دفاعی خود را ارتقا ببخشیم، گفت:

دشمنان بدانند مردم ما از اقشار، مذاهب و قومیت‌های مختلف با وحدت در کنار هم هستند و برای امنیت و رشد و شکوفایی نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرمانده نیروی انتظامی در پایان با اشاره به اینکه برای پیشگیری از قاچاق مواد مخدر تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است، خاطر نشان کرد:

امیدواریم با آوردن تجهیزات مورد نیاز، نیروهای ما بهتر از گذشته مرزها را کنترل کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول