کد خبر:87679
پ
گرانی ماکارونی
خبرگزاری صنایع گزارش داد

رئیس زر ماکارون از پشت پرده گرانی ماکارونی می‌گوید/مسئولان از کارشکنی سلیقه‌ای در روند تولید دست بردارند

رئیس زر ماکارون با توضیحاتی در خصوص دلایل گرانی ماکارونی از مسئولان درخواست کرد، از کارشکنی سلیقه‌ای در روند تولید دست بردارند.

رئیس زر ماکارون با توضیحاتی در خصوص دلایل گرانی ماکارونی از مسئولان درخواست کرد، از کارشکنی سلیقه‌ای در روند تولید دست بردارند.

 

*** دلیل گرانی ماکارونی در ماه‌های اخیر

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت مدیره هلدینگ زر و رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی در گفتگو با این خبرگزاری با اشاره به گرانی ماکارونی در ماه‌های اخیر، اظهار داشت:

التهاب بازار ماکارونی به این دلیل است که در اواخر فروردین ماه و بدون انجام هماهنگی با تولیدکنندگان این محصول، به یکباره قیمت گندم دولتی برای ماکارونی دو برابر شد و معادلات قیمت تمام شده برای تولید مخدوش گردید.

 

*** کیفیت بالای ماکارونی ایران نسبت به نمونه‌های جهانی 

 

مرتضی سلطانی ادامه داد:
تولید ماکارونی در کشور بیشتر از مصرف است و هیچگونه نگرانی در مورد احتمال کمبود این کالا وجود ندارد.
ماکارونی ایران در حال حاضر به ایتالیا هم صادر می‌شود، من با قدرت می‌گویم که برندهای ماکارونی ایرانی در دنیا نه‌تنها از بهترین برندها عقب‌تر نیستند بلکه به دلیل مواد اولیه خوب و تکنولوژی پیشرفته یک قدم هم جلوتر هستند.

 

*** مسئولان از برخی کارشکنی‌های سلیقه‌ای در روند تولید دست بردارند

 

مالک دومین مجموعه بزرگ تولیدکننده ماکارونی در جهان در ادامه با اشاره به گرانی ماکارونی در ماه‌های اخیر خطاب به مسئولین، بیان داشت:
از مسئولین محترم خواهش می‌کنم که برای ساخته شدن آینده کشور راه را برای تولیدکنندگان هموار سازند و دست از برخی کارشکنی‌های سلیقه‌ای در روند تولید بردارند.

 

*** برداشتن گام‌های عملی و غیرشعاری به جهت تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس هیأت مدیره هلدینگ زر و رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی در پایان اظهار داشت:

کلامی رساتر از فرمایشات رهبری در جلسه شب گذشته با کارگزاران نظام در مورد موانع تولید و ضرورت تلاش قوای سه گانه برای رفع آن ندارم.

امیدوارم مسئولان محترم این فرمایشات را به عنوان هشدار و راهبرد عالی‌ترین مقام نظام جدی بگیرند و گام‌های عملی و غیرشعاری برای تحقق آن بردارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید