کد خبر:87949
پ
سایپا
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد

احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران‌خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران‌خودرو و نیز چند شرکت دیگر دولتی خبر داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از احتمال واگذاری سهام دولت در سایپا و ایران‌خودرو و نیز چند شرکت دیگر دولتی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاه به این موضوع، اظهار کرد:

با تصویب نهایی واگذاری حدود ۱۴ درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.

 

*** واگذاری سهام دولت در شرکت‌های خودروساز

 

سعید باستانی با بیان این مطلب اظهار داشت: اوائل هفته گذشته کمیسیون اقتصادی دولت در مصوبه‌ای تصمیم گرفت سهام دولت در شرکت‌های خودروساز و چند شرکت دیگر دولتی را به طور کامل واگذار کند.

 

*** صنعت خودروسازی کشور در آستانه یک تحول بزرگ

 

نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس ادامه داد: با تصویب نهایی این پیشنهاد در هیات وزیران، حدود ۱۴ درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود ۱۷ درصد سهام دولت در سایپا به بخش خصوصی واگذار می‌شود و دولت از شمول سهام‌داران دو خودروساز خارج می‌شود و به این ترتیب صنعت خودروسازی کشور در آستانه یک تحول بزرگ قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: براساس تصمیمات اخیر دولت سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و جهادکشاورزی اقدام به فروش سهام خود در ۸ شرکت از جمله ایران‌خودرو و سایپا، باشگاه‌های ورزشی پرسپولیس و استقلال و… خواهند کرد.

این اتفاق، اتفاق بسیار مبارک و خوبی است و امیدوارم همچون برخی از واگذاری‌ها انجام شده در گذشته دستخوش سیاست‌زدگی نشود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان در پیشنهادی از هیات وزیران خواست برای موفقیت در انجام این تصمیم مهم و بزرگ بهتر است شرکت‌های مذکور بدون در نظر گرفتن فروش رفتن یا فروش نرفتن سایر شرکت‌های مندرج در لیست، واگذار شود به عبارت بهتر فروش شرکت‌های در لیست واگذاری به عنوان یک مجموعه واحد در نظر گرفته نشوند تا تجربه تلخ مشروط شدن فروش یک شرکت به فروش شرکت یا باشگاه ورزشی دیگر مجدداً تکرار نشود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید