کد خبر:88161
پ
خلیج فارس
پایگاه اینترنتی المسله عراق:

جهان بداند که ایران با داشتن عناصر پایداری در برابر هرگونه فشار و تغییر مقاوم است

پایگاه اینترنتی عراقی در گزارشی خطاب به جهانیان نوشت، ایران با داشتن عناصر پایداری در برابر هرگونه فشار و تغییر مقاوم است.

پایگاه اینترنتی عراقی در گزارشی خطاب به جهانیان نوشت، ایران با داشتن عناصر پایداری در برابر هرگونه فشار و تغییر مقاوم است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پایگاه اینترنتی المسله عراق در تحلیلی نوشت: تنش در منطقه خلیج فارس تشدید می‌شود و فشارها بر جمهوری اسلامی ایران افزایش می‌یابد.

آمریکا تحریم‌های خود علیه ایران را بیشتر کرد تا روند صادرات نفت این کشور را متوقف کند و سپس صادرات مواد معدنی و فلزی ایران را تحت تحریم قرار داد.

پیش‌بینی‌های زیادی حاکی از این است که تحریم‌ها زمینه ساز جنگی گسترده ضد جمهوری اسلامی هستند و آمریکا قصد دارد نظام حاکم بر ایران را تغییر دهد.

این پیش بینی‌ها شاید پشتوانه‌هایی داشته باشند به ویژه وقتی که آنها را با رفتار آمریکا با عراق مقایسه کنیم.

آمریکا عراق را تحریم و سپس آن را اشغال کرد از این رو تحلیل‌گران در این تحلیل خود حق دارند اما اگر از واقعیت ایران و امکان سقوط یا عدم آن مطلع باشند چنین نظری نخواهند داشت.

 

*** ایران؛ کشوری که عناصر پایداری را دارد

 

ایران در حقیقت کشوری است که عناصر پایداری را دارد. ایران کشوری توسعه یافته در بُعد صنعتی و پیشرفته در زمینه تسلیحاتی است که در تولید کالا و خدمات به خودکفایی رسیده است.

این عناصر باعث می‌شود ایران در برابر فشارهای بین‌المللی تاب بیاورد. ضمنا مردم این کشور از دو عنصر مهم یعنی اعتقاد و وطن دوستی برخوردارند.

ایرانی‌ها گر چه گاهی اوقات از حکومت خود خشمگین می‌شوند اما بسیار به کشور خود وفادارند و از آن دست بر نمی‌دارند.

ضمنا توان تسلیحاتی ایران که آمریکا هم از آن مطلع است باعث می شود این کشور بتواند منافع و پایگاه‌های آمریکا در منطقه خلیج فارس را هدف قرار دهد.

 

*** تاثیرگذاری بر اقتصاد جهان

 

ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی و توان نظامی خود می‌تواند به شدت بر اقتصاد جهان تاثیرگذار باشد و با سیطره بر تنگه هرمز، مسیر جهانی نفت را تحت سیطره دارد.

این قدرت ایران از دید آمریکا دور نمانده است از این رو واشنگتن برای هر گامی که برمی‌دارد هزار نکته را در نظر می‌گیرد چون ممکن است به بروز جنگی منجر شود که جهان را خواهد لرزاند.

آمریکا غیر از افزایش تحریم‌ها سه گزینه خواهد داشت: نخست: ایجاد بحران‌های داخلی در ایران

دوم: کشاندن ایران به سمت شروع اولین حمله و بهانه کردن آن برای همراه کردن جهانیان در جهت پذیرش تحریم‌ها ضد تهران

سوم: حمله‌ای سریع و برق آسا مانند حمله به عراق در سال ۱۹۹۸

از این رو گزینه جنگ وجود دارد اما گزینه سرنگونی جمهوری اسلامی روی میز آمریکایی‌ها نیست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، پایگاه اینترنتی المسله عراق در پایان تحلیل خود نوشته است:

این یک گزینه اجباری و نه اختیاری است و جهانیان بدانند ایران با در اختیار داشتن ملزومات پایداری، در برابر هرگونه تغییر پابرجا خواهد ماند و استقامت در برابر تحریم‌های جزئی بین‌المللی که چهل سال ادامه داشتند بهترین شاهد برای قدرت بقای ایران است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید