کد خبر:88676
پ
اندازه‌گیری اضطراب

ساخت ابزاری برای اندازه‌گیری اضطراب افراد

محققان دانشگاه سینسیناتی آمریکا، ابزاری برای اندازه‌گیری اضطراب افراد ابداع کرده‌اند که مقدار اضطراب افراد را مشخص می‌کند.

محققان دانشگاه سینسیناتی آمریکا، ابزاری برای اندازه‌گیری اضطراب افراد ابداع کرده‌اند که مقدار اضطراب افراد را مشخص می‌کند.

 

*** ابزاری برای اندازه‌گیری اضطراب افراد

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محققان آمریکایی، در آزمایش جدیدی توانستند با استفاده از عرق، خون، ادرار یا بزاق فرد، هورمون‌های ترشح ‌شده از اضطراب را ردیابی کرده و مقدار اضطراب را اندازه‌گیری کنند.

آنها امیدوارند به زودی ابزاری تولید کنند که بیماران بتوانند با استفاده از موارد به کارگرفته در این آزمایش، خودشان در خانه، اضطراب‌شان را اندازه‌گیری کنند.

این محققان می‌خواهند کار با این ابزار، ساده و بدون دردسر باشد. بیماران با استفاده از این ابزار می‌توانند متوجه شوند که آیا برای مهار اضطراب خود به یک متخصص نیاز دارند یا خیر.

ابزاری که این محققان ساخته‌اند و در مراحل اولیه‌ طراحی به سر می‌برد، با استفاده از نور ماوراء‌بنفش، هومورن‌های اضطراب موجود در یک قطره خون، ادرار، عرق یا بزاق را اندازه می‌گیرد.

معمولا این هورمون‌های اضطراب در اندازه‌های مختلف، در مایعات بدن مشاهده می‌شوند.

این محققان، ابزار سنجش اضطراب خود را روی برخی از بیماران مبتلا به اضطراب، آزمایش کردند و دریافتند، این ابزار می‌تواند عملکرد بسیار خوبی در حفظ سلامتی افراد و اندازه‌گیری اضطراب داشته باشد.

 

*** تشخیص بهتر بیماری‌های اظطرابی 

 

اگرچه این ابزار نمی‌تواند جایگزین آزمایش‌های آزمایشگاه‌ها شود، اما می‌تواند به بیماران کمک کند که بیماری اضطرابی خود را بهتر تشخیص داده و آن را با کمک متخصصان مهار کنند و کمتر به عوارض جسمی بعدی مبتلا شوند.

بودجه ساخت این ابزار از سوی ارتش تامین شده است. این ابزار می‌تواند در ماموریت‌های هوایی به کار برده شود.

معمولا خلبان‌ها در ماموریت‌هایی که فرستاده می‌شوند، تحت فشار زیادی هستند.

بخش‌های کنترل زمینی با استفاده از اطلاعات ارسالی از این ابزار می‌توانند وضعیت اضطراب خلبان را بررسی کنند و اگر ماموریتی خارج از توان خلبانی باشد، او را بازگردانند.

این ابزار، کاربردهای وسیعی دارد. می‌توان با استفاده از این ابزار وضع روحی خود را در هر کجایی که هستیم ارزیابی کنیم و متوجه تغییرات کم یا زیاد اضطراب خود شویم.

بیشتر بیماری‌ها مانند دیابت، فشار خون بالا، اختلال‌های عصب شناختی یا روانشناختی، ناشی از اضطرابی است که افراد به مدت طولانی داشته‌اند.

بنابراین هر زمان که آنها بتوانند بفهمند، اضطراب چه اثر خاصی روی بدن‌شان می‌گذارد، می‌توانند با اندازه‌گیری اضطراب با درمان سریع‌تر این مشکل مخرب، بیماری‌های بسیاری را از خود دور کنند.

 

*** زمینه فعالیت دانشگاه سینسیناتی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دانشگاه سینسیناتی، در زمینه تولید ابزارهای حسگر بیولوژیکی برای تولید ابزارهای تشخیصی در خانه، از جراحت‌های مغزی گرفته تا مسمومیت با سرب، پیشگام بوده و امیدوار است به زودی ابزار تشخیص اضطراب را هم وارد بازار کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید