کد خبر:88602
پ
سندرز
نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا:

نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از تلاش خود برای جلوگیری از اقدامات مخرب ترامپ و مشاور جنگ‌ طلبش در قبال ایران خبر داد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از تلاش خود برای جلوگیری از اقدامات مخرب ترامپ و مشاور جنگ‌ طلبش در قبال ایران خبر داد.

 

*** ممانعت از اقدام ترامپ و بولتون

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سناتور آمریکایی و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، در جریان نخستین گردهمایی انتخاباتی خود که در ایالت ورمونت برگزار شد، وعده داد:

همین حالا و در همین لحظه، قول می‌دهم که در مشارکت با محافظه‌کاران صادقِ سنا، هرچه که در توان دارم انجام دهم تا مانع از آن شوم که دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، ما را به جنگ با ایران سوق دهند.

 

*** جنگ با ایران؛ مخرب‌تر از جنگ عراق

 

برنی سندرز افزود: جنگ با ایران به مراتب مخرب‌تر از جنگ عراق خواهد بود و می‌تواند به معنای واقعی به جنگ دائمی در خاورمیانه منجر شود.

سندرز همچنین تاکید کرد که هرگز از بابت مواضع ضدجنگ خود در گذشته (ویتنام و عراق) و حال (یمن و ایران) عذرخواهی نمی‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، گفتنی است سندرز که در مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و در رقابت با هیلاری کلینتون هم حزبی دموکرات، خوش درخشید؛ در ماه فوریه ۲۰۱۹، نامزدی خود را برای انتخابات آتی آمریکا اعلام کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید