کد خبر:89222
پ
صنعت قطعه‌سازی
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در گفتگو با خبرگزاری صنایع:

صنعت قطعه‌سازی کشور در تحریم بانک مرکزی/ممانعت بانک مرکزی از پرداخت تسهیلات مصوب دولت به قطعه‌سازان

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو با اشاره به افزایش ۱۲ برابری نیاز قطعه‌سازان به نقدینگی نسبت به سال گذشته، نسبت به ممانعت بانک مرکزی از پرداخت تسهیلات مصوب دولت به قطعه‌سازان، انتقاد و آن را تحریم داخلی قطعه‌سازان دانست.

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو با اشاره به افزایش ۱۲ برابری نیاز قطعه‌سازان به نقدینگی نسبت به سال گذشته، نسبت به ممانعت بانک مرکزی از پرداخت تسهیلات مصوب دولت به قطعه‌سازان، انتقاد و آن را تحریم داخلی قطعه‌سازان دانست.

 

*** صنعت قطعه‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، سال گذشته التهابات در صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی تا جایی پیش رفت کرد که فعالان این صنعت به هر دری زدند تا بتوانند نقدینگی را در رگ‌های این صنعت جاری کنند و نهایت این تلاش‌ها نیز تصویب ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در ستاد اقتصاد مقاومتی و متعاقبا هیأت دولت بود.

 

اما سوالی که وجود دارد این است که چرا علیرغم تصویب این تسهیلات ویژه برای صنعت قطعه‌سازی، همچنان این صنعت در رکود بسر می‌برد و تقریبا اکثر فعالان این صنعت همچنان تزریق نقدینگی را تنها راه نجات این صنعت و خودروسازی کشور می‌دانند.

در همین راستا، خبرنگار سرویس خودرو و ماشین‌آلات خبرگزاری صنایع برای پیگیری وضعیت حال حاضر صنعت قطعه‌سازی و تاثیر پرداخت تسهیلات ۱۱۰۰۰ میلیارد تومانی سال گذشته بر این صنعت، گفتگویی اختصاصی با دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو کشور داشت که در ادامه خلاصه این گفتگو را ملاحظه می‌کنید.

 

*** حال و روز صنعت قطعه‌سازان

 

مهندس مازیار بیگلو در ابتدای این گفتگو پیرامون وضعیت حال حاضر صنعت قطعه‌سازی کشور، اظهار داشت:

ظرف یکسال گذشته قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی (ارز) با رشد سه برابری روبرو بوده است که این به معنای نیاز به سه برابر نقدینگی بیشتر می‌باشد تا بتوان مواد اولیه را به مقدار سال گذشته تهیه و تأمین نمود.

جدا از اینکه به دلیل شرایط اقتصادی کشور، با کمبود نقدینگی روبرو هستیم، خرید مواد اولیه‌ای که در گذشته به صورت اعتباری و مدت‌دار صورت می‌گرفت، هم‎اکنون به صورت نقدی انجام می‌شود.

قطعه‌سازان قبلا می‌توانستند پرداخت‌هایشان را پس از ۳ الی ۴ ماه انجام دهند اما امروز فقط پس از پرداخت و تسویه کامل وجه، قادر به تهیه مواد اولیه هستند.

 

*** افزایش ۱۲ برابری نیاز به نقدینگی

 

وی در ادامه اضافه کرد:

به دلیل تحریم‌ها، خرید مواد اولیه خارجی که قبلا در قالب گشایش اعتبارات اسنادی انجام می‌گرفت نیز در حال حاضر به صورت نقدی انجام می‌گیرد و این یعنی در اغلب موارد، مواد اولیه خارجی مورد نیاز دو ماه پس از پرداخت مبلغ، به دست قطعه‌ساز می‌رسد که این موضوع، مجددا نیاز به نقدینگی را افزایش داده است.

افزایش نیاز به نقدینگی در صنعت قطعه‌سازی رشد چشمگیری داشته است؛ اگر در سال گذشته ما می‌توانستیم با ۱۰ میلیارد تومان خرید مواد اولیه مورد نیازمان را انجام دهیم، اکنون نیاز به ۱۲۰ میلیارد تومان نقدینگی برای انجام این کار داریم.

 

*** اقدامات صورت گرفته برای حل مشکلات قطعه‌سازان

 

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو کشور در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع مبنی بر اینکه چه اقداماتی برای حل مشکل قطعه‌سازان انجام دادید، توضیح داد:

طی سال گذشته، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرویی کشور به عنوان نماینده بیش از ۱۰۰۰ شرکت قطعه‌سازی و ۵۵۰٫۰۰۰ نفر شاغل در این بخش از صنعت، کلیه مشکلات را به دفعات در نهادها و سازمان‌های مختلف بیان کرد و در نهایت پس از پیگیری‌های زیاد این انجمن، در آذرماه مصوبه‌ای در ستاد اقتصاد مقاومتی و متعاقب آن در هیات محترم دولت به تصویب رسید که مقرر شد مبلغ ۱۱٫۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی قرار گیرد.

 

*** نقش نقدینگی در رشد تولید خودرو

 

بیگلو در ادامه توضیح داد:

بعد از تلاش‌های فراوان در پایان سال گذشته مبلغ ۴٫۰۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مصوب در اختیار قطعه‌سازان قرار گرفت که همین اقدام باعث رشد دو برابری تولید خودرو در کشور در ظرف ۴ هفته شد.

بنابراین به خوبی مشخص شد که تزریق نقدینگی به این صنعت تا چه اندازه می‌تواند در بازیابی شرایط تولید قطعه و خودرو در کشور موثر باشد.

 

*** همکاری نکردن بانک مرکزی با قطعه‌سازان

 

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو کشور در ادامه تصریح کرد:

اکنون بیش از هر زمان دیگری به پرداخت ۷٫۰۰۰ میلیارد تومان الباقی تسهیلات به این صنعت نیاز داریم. متاسفانه هر روز با کارشکنی‌های جدید و همکاری نکردن در این خصوص روبرو می‌شویم.

بانک مرکزی تاکنون هیچ اقدامی در خصوص پرداخت این تسهیلات انجام نداده است و تمامی پیگیری‌های ما از این بانک بی‌نتیجه مانده است.

با وجود مکاتبات و جلسات متعددی که هم در بانک مرکزی و هم در مجموعه وزارت صمت، دفتر ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی کشور داشته‌ایم، هنوز هم موفق به دریافت جواب درخواست خود نشده‌ایم.

 

*** تحریم قطعه‌سازان توسط بانک مرکزی

 

بیگلو در ادامه این گفتگو پیرامون همکاری نکردن بانک مرکزی با قطعه‌سازان اظهار داشت:

در سال رونق تولید و درست در زمانی که کشور بزرگترین تحریم‌های اقتصادی تاریخ را تجربه می‌کند، بانک مرکزی کشور به راحتی بر خلاف مصوبات دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی، از پرداخت تسهیلاتی که مکلف به پرداخت آن شده است سرباز می‌زند و از تمامی دستورات تمرد می‌کند.

جای طرح این سوال است که صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی کشور تحت تحریم‌های خارجی قراردارد یا تحریم‌های داخلی؟!

این رفتار بانک مرکزی به عنوان نهاد متولی پول کشور، ناشی از درک نکردن صحیح آنها از اهمیت صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی کشور است.

وقتی شاهد چنین وضعیتی هستیم، به نوعی باید گفت بانک مرکزی ما نیز رویکرد تحریم‌ها را در قبال قطعه‌سازان دنبال می‌‌کند و در واقع این صنعت را تحت فشار قرار داده است.

حدود ۵۵۰٫۰۰۰ نفر شاغل در صنعت قطعه‌سازی کشور حضور دارند. آیا بانک مرکزی پاسخگوی بحران‌های اجتماعی و پیامدهای ناشی از این کارشکنی خواهد بود؟

 

*** راه خروج صنعت قطعه‌سازی از بحران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در پایان این گفتگو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه راه خروج صنعت قطعه‌سازی از بحران چیست، اظهار داشت:

راهی جز پرداخت ۷٫۰۰۰ میلیارد تومان از باقیمانده تسهیلاتی که به تصویب هیأت دولت نیز رسیده است، وجود ندارد.

در کنار این، فعالان صنعت قطعه‌سازی نیز نهایت تلاش خود را خواهند داشت تا تحریم‌های آمریکا را خنثی نموده و با حفظ تولید و اشتغال، نقش خود را در جنگ اقتصادی کشور ایفا نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید