کد خبر:89842
پ
نجفی
دادستان تهران:

کیفرخواست محمد علی نجفی صادر شد

دادستان تهران از صدور کیفرخواست پرونده محمد علی نجفی خبر داد.

دادستان تهران از صدور کیفرخواست پرونده محمد علی نجفی خبر داد.

 

*** صدور کیفرخواست محمد علی نجفی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دادستان تهران با اشاره به این موضوع، اظهار کرد: با توجه به تکمیل تحقیقات در پرونده اتهامی محمد علی نجفی، دایر بر الف- قتل عمد خانم میترا استاد ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده، پرونده با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد.

علی القاصی مهر افزود: پرونده مطروحه از جهت قانونی یک پرونده قتل خانوادگی محسوب می­‌شود که متاسفانه نظایر آن در طول سال اتفاق می‌­افتد؛ لذا متذکر می­‌شوم در خصوص این قبیل پرونده­‌ها از اظهار نظرهای حاشیه ساز و غیر کارشناسی خودداری شود.

وی افزود: تمام اخبار مرتبط با دستگاه قضایی از مراجع رسمی و مجاری قانونی اعلام خواهد شد.

همسر محمد علی نجفی، شهردار سابق تهران صبح روز سه شنبه ۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ با شلیک پنج گلوله و اصابت به قلبش به قتل رسید و از همان ساعات اولیه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد.

پس از انجام تحقیقات و شناسایی قاتل، نهایتاً عصر همان روز محمد علی نجفی به قتل همسرش، میترا استاد، اعتراف کرد که بازتاب‌های گسترده‌ای داشت.

 

*** انگیزه قتل از سوی نجفی

 

محمد علی نجفی انگیزه خود برای قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

محمد علی نجفی، در دادسرای جنایی تهران با اشاره به قتل همسرش، اعلام کرد که این اواخر گفتم من حاضرم هر چه دارم بدهم تا مهریه‌اش را پرداخت کنم اما او می‌گفت می‌خواهم کاری کنم که از زندگی بیزار شوی.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در ادامه اخبار مربوط به این پرونده، طبق گفته صابری، رئیس بخش معاینات روانپزشکی سازمان پزشکی قانونی کشور پرونده شخصیت برای محمد علی نجفی تشکیل می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید