کد خبر:90324
پ
استعفای وزیر آموزش و پرورش

توضیحات سخنگوی دولت درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش

سخنگوی دولت درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه داد.

سخنگوی دولت درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی دولت ظهر جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با بخش خبری ۱۴ سیما به بیان جزئیاتی از استعفای وزیر آموزش و پرورش، پرداخت و اظهار کرد:

آقای بطحایی در نامه‌ استعفایی که ابتدای هفته تقدیم رئیس‌جمهور کردند، علت استعفای خود را حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کردند.

علی ربیعی اظهار کرد: آقای بطحایی مجدداً روز سه شنبه با رئیس دفتر رئیس‌جمهور تماس گرفتند و از واعظی خواستند تا پیش از اتمام مهلت قانونی برای کاندیداتوری انتخابات مجلس، آقای رئیس‌جمهور موافقت خود را با استعفا اعلام کنند.

رئیس‌جمهور نیز بنا به خواست آقای بطحایی با استعفای ایشان موافقت کردند.

 

*** زمان انتشار متن استعفای وزیر آموزش و پرورش

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه «متن استعفای وزیر آموزش و پرورش روز شنبه منتشر می‌شود»، خاطر نشان کرد:

با توجه به شناختی که از شخصیت آقای بطحایی دارم، فکر می‌کنم هر آنچه در نامه استعفا آمده، همانی است که در ذهن ایشان بوده و اعلام شده است.

 

*** علت استعفای بطحایی

 

ربیعی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره علت استعفای وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد:

من نیز گمانه زنی‌های مختلفی که از سوی طیف‌های مختلف مطرح شده است را شنیده‌ام اما هر آنچه اتفاق افتاده همانی است که من الان مطرح کردم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت برای رفع دغدغه‌های فرهنگیان خاطر نشان کرد:

امیدوارم به عنوان دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور بتوانم طی هفته آینده با تشکل‌های صنفی معلمان جلساتی برگزار و با آنها صحبت کنیم.

یکی از مسائلی که من از طریق رسانه‌ها و اخبار از مطالبات معلمان متوجه شدم، موضوع رتبه بندی است.

فکر می‌کنم این بحث از زمان دولت یازدهم مطرح شد. خوشبختانه امسال با تاکید رئیس‌جمهور دو هزار میلیارد تومان بودجه برای این کار پیش بینی شده است که با توجه به رقم کل بودجه رقم قابل توجهی است.

وی تصریح کرد: برای سال ۹۸ در دولت تصمیم گرفتیم که بودجه را از نفت جدا کنیم تا نوسانات قیمت نفت در بودجه تأثیری نداشته باشد، به رغم این موضوع رئیس جمهوری دستور داد که به هیچ عنوان کاهشی در این دو هزار میلیارد تومان صورت نگیرد.

 

*** زمان اعمال رتبه بندی معلمان

 

ربیعی با اشاره به استعفای وزیر آموزش و پرورش و با بیان اینکه «از یکی دو ماه آینده یا از نیمه دوم سال رتبه بندی معلمان اعمال خواهد شد»، افزود:

در دولت بر این موضوع واقف هستیم که در شرایط تحریم فشار بیشتری روی حقوق بگیران ثابت از جمله بازنشستگان، کارگران و معلمان وارد می‌شود؛ وظیفه ما نیز در دولت این است که مراقبت بیشتری از حقوق بگیران ثابت و کسانی که حقوقی دریافت نمی‌کنند انجام دهیم؛ بر این اساس دولت و رئیس‌جمهور تمام هم و غم و مراقبت‌شان این است که فشار کمتری به این اقشار وارد شود.

 

*** میزان بودجه آموزش و پرورش

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی دولت در پایان، خاطر نشان کرد:

برای آموزش و پرورش در سال ۹۸، ۴۴ هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است؛ امیدوارم با این دو هزار میلیارد تومان تخصیصی بتوانیم گام خوبی برای رتبه بندی معلمان برداریم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید