کد خبر:90359
پ
جان بولتون

تحریم صنایع پتروشیمی ایران فرصتی برای تکرار ادعاهای ایران‌هراسانه بولتون

مشاور امنیت ملی آمریکا به دنبال تحریم‌ شدن بخشی از صنایع پتروشیمی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعاهایی مبنی بر حمایت از تروریسم را علیه ایران تکرار کرد.

مشاور امنیت ملی آمریکا به دنبال تحریم‌ شدن بخشی از صنایع پتروشیمی ایران از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعاهایی مبنی بر حمایت از تروریسم را علیه ایران تکرار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جان بولتون در پیامی توئیتری مدعی شد: ایران پولش را صرف تأمین مالی و هدایت تروریسم می‌کند که منجر به مشکلات جدی اقتصادی شده و بدتر می‌شوند.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه با بیان این‌که دونالد ترامپ به ایران فرصتی برای یک آینده بهتر داده است، مدعی شد که اما اول این حکومت باید به آن‌چه «چهل سال حکم‌فرمایی ترور» می‌خواند، پایان دهد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۱۷ خرداد به وقت واشنگتن در بیانیه‌ای تحریم‌های ظالمانه جدید علیه ایران اعلام کرد.

 

*** تحریم شرکت صنایع پتروشیمی ایران و ۳۹ شرکت وابسته به صنایع پتروشیمی خلیج فارس

 

طبق این بیانیه‌، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همچنین ۳۹ شرکت وابسته به صنایع پتروشیمی خلیج فارس تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود ادعا کرده است که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد و به تنهایی نیمی از صادرات پتروشیمی ایران را عهده‌دار است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، تحریم‌های یکجانبه علیه صنعت پتروشیمی کشورمان در حالی از سوی آمریکا اعلام شده که محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه این کشور بر دیگر بخش‌های صنعت کشورمان از جمله نفت و معادن با اعتراضات جهانی مواجه شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید