خبرنگار :
پ
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری سروش مطرح کرد

بخشنامه‌های معدنی ؛ عاملی برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های معدنی کشور+فیلم

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پاسخ به سؤال خبرگزاری سروش، هدف از صدور بخشنامه‌های متعدد معدنی را توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های معدنی در کشور دانست. 

 

*** هدف از صدور بخشنامه‌های معدنی ؛ توسعه فعالیت‌های معدنی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در نشست خبری شنبه، ۱۸ خرداد ماه ۹۸، در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری سروش، درباره راهکارها و برنامه‌های معاونت معدنی وزارت صنعت نسبت به انتقاد بسیاری از فعالان معدنی به تعدد بخشنامه‌های صادره از سوی معاونت معدنی وزارت صنعت، اظهار داشت:

هدف ما این است که بخشنامه‌های معدنی که صادر می‌شود، بتواند گامی هر چند کوچک در مسیر توسعه فعالیت معدنی در کشور بردارد تا مشکلات این حوزه کمتر شده و بتواند کمیت و کیفیت تولیدات معدنی کشور را بهبود بخشد.

 

 

*** قصد تعطیلی فعالیت‌های معدنی را نداریم

 

جعفر سرقینی در ادامه گفت: امسال سال حساسی برای همه ما است و ما باید بر خلاف میل تحریم‌کنندگان که توقف تولید داخل را می‌خواهند، عمل کنیم.

بی‌شک رونق تولید برای ما نیز مهم است و قصد تعطیلی فعالیت‌های معدنی را نداریم.

وی ادامه داد: ما هیچ بخشنامه‌ای را نداشتیم که موجب توقف یا کاهش رونق تولید شود، البته بخشنامه‌هایی مثل سنگ آهن به رونق کار تاجران کمک می‌کند و اگر تاجری بخواهد شفاف کار کند این بخشنامه‌ها برای رونق کارش مفید خواهد بود.

 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پایان، خاطر نشان کرد:

برای مثال تاجری که سنگ آهن صادر می‌کند و از ابتدا قصد بازگرداندن ارز به کشور را ندارد و در نهایت نیز سنگ آهن را خارج از کشور با قیمت پایین‌تر می‌فروشد، عملا همانند سدی برای تاجرانی که می‌خواهند شفاف کار کنند، عمل می‌کند.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری پاسخ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت به پرسش خبرنگار خبرگزاری سروش را مشاهده فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید