کد خبر:90642
پ
مقیمی
معاون امور صنایع وزارت صنعت خبر داد

تحویل خودروهای پیش‌فروش‌ شده در سال ۹۷ تا پایان شهریور ماه ۹۸

معاون امور صنایع وزارت صنعت ضمن پیش‌بینی تولید حداقل ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸، از تحویل خودروهای پیش‌فروش‌ شده در سال ۹۷ تا پایان شهریور ماه ۹۸ خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ضمن پیش‌بینی تولید حداقل ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸، از تحویل خودروهای پیش‌فروش‌ شده در سال ۹۷ تا پایان شهریور ماه ۹۸ خبر داد.

 

*** زمان تحویل خودروهای پیش‌فروش‌ شده جدید

 

به گزارش خبرگزاری سروش، فرشاد مقیمی با اشاره به تولید و تحویل خودرو  در بخش خودروسازی، اظهار کرد:

تا زمانی که تعهدات قبلی خودروسازان مرتفع نشود هیچ تعهد جدیدی به این شرکت‌ها اضافه نمی‌شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تحویل خودروهای پیش فروش شده در سال ۹۷ تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد و خاطر نشان کرد:

زمان تحویل پیش‌فروش‌های جدید نیز پایان ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ تعیین شده است.

 

*** پیش‌بینی تولید خودرو در سال ۹۸

 

وی در ادامه بیان کرد: در سال ۹۸ پیش‌بینی می‌شود تولید خودرو در هر یک از دو خودروساز بزرگ حداقل به ۵۵۰ هزار دستگاه برسد؛ بنابراین طبق برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری حداقل یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی پر تیراژ در خودروسازی‌های بزرگ، ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در سایر خودروسازی‌ها و نیز ۲۰ هزار دستگاه خودروی سنگین تجاری تولید خواهد شد. یعنی در مجموع پیش‌بینی می‌شود که یک میلیون و ۲۲۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری تولید شود.

 

*** علت التهابات اخیر بازار خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان، علت التهابات اخیر بازار خودرو را تلاطم نرخ ارز و تقاضای کاذب در این بازار عنوان کرد و گفت:

به دلیل شرایط اقتصادی، بازار خودرو تبدیل به فضایی شده که مردم می‌توانند سرمایه نقدی خود را به کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند، بنابراین با توجه به اینکه در بازارهای دیگر همچون مسکن به دلیل حجم بالای سرمایه مورد نیاز، امکان سرمایه‌گذاری برای اکثریت جامعه وجود ندارد، بازار خودرو با افزایش غیرمنطقی متقاضی مواجه شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید