کد خبر:88881
پ
نجفی
گزارش لحظه به لحظه خبرگزاری سروش از یک قتل:

نجفی از بهشت تا جهنم (بروزرسانی)

محمد علی نجفی ، شهردار سابق تهران چند ساعت پس از اقدام به قتل همسر دومش، خود را به پلیس معرفی و اعتراف کرد.

محمد علی نجفی ، شهردار سابق تهران چند ساعت پس از اقدام به قتل همسر دومش، خود را به پلیس معرفی و اعتراف کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حوالی ساعت ۱۳ ظهر روز سه شنبه ۷ خرداد ماه ۹۷، خبر قتل یک زن (میترا استاد) در برجی در سعادت‌آباد به مقامات قضایی و انتظامی اطلاع داده شد و دقایقی بعد کشف شد که مقتول، همان همسر دوم شهردارسابق تهران است. 

زنی با حاشیه‌های فراوان که از زمان خبرساز شدنش به عنوان همسر دوم شهردار تا استعفای شهردار و قتلش به عمر بیشتر از یکسال نکشید.

محمدعلی نجفی؛ شهریور سال ۹۶ بود که به عنوان شهردار تهران انتخاب شد اما کمتر از ۶ ماه بعد، به دلیل بیماری استعفا و در ابتدای سال ۹۷ بهشت را ترک کرد.

 

 

 

۹۸/۳/۱۹

۱۶:۳۱

 

*** قاضی رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی مشخص شد

 

پرونده قتل همسر دوم محمدعلی نجفی که در پی صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده بود، جهت رسیدگی در اختیار شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی قرار گرفت.

 

هفتم خرداد سال جاری، همسر دوم شهردار پیشین تهران به ضرب دو گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رسید و عصر آن روز نیز نجفی با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل همسر دوم خود به دلیل اختلافات خانوادگی اعتراف کرد.

دادستان تهران روز سیزدهم خرداد ماه از صدور کیفرخواست محمدعلی نجفی، خبر داد و اظهار کرد:

با توجه به تکمیل تحقیقات در پرونده اتهامی محمدعلی نجفی دایر بر الف- قتل عمد خانم میترا استاد ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) که با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده، پرونده با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد.

 

 

۹۸/۳/۱۳

۱۱:۵۵

 

*** کیفرخواست محمد علی نجفی صادر شد

 

دادستان تهران با اشاره به این موضوع، اظهار کرد: با توجه به تکمیل تحقیقات در پرونده اتهامی محمد علی نجفی، دایر بر الف- قتل عمد خانم میترا استاد ب- حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز ج- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیر فوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص نامبرده، پرونده با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ارسال شد.

علی القاصی مهر افزود: پرونده مطروحه از جهت قانونی یک پرونده قتل خانوادگی محسوب می­‌شود که متاسفانه نظایر آن در طول سال اتفاق می‌­افتد؛ لذا متذکر می­‌شوم در خصوص این قبیل پرونده­‌ها از اظهار نظرهای حاشیه ساز و غیر کارشناسی خودداری شود.

وی افزود: تمام اخبار مرتبط با دستگاه قضایی از مراجع رسمی و مجاری قانونی اعلام خواهد شد.

همسر محمد علی نجفی، شهردار سابق تهران صبح روز سه شنبه ۷ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ با شلیک پنج گلوله و اصابت به قلبش به قتل رسید و از همان ساعات اولیه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل آغاز شد.

پس از انجام تحقیقات و شناسایی قاتل، نهایتاً عصر همان روز محمد علی نجفی به قتل همسرش، میترا استاد، اعتراف کرد که بازتاب‌های گسترده‌ای داشت.

 

*** انگیزه قتل از سوی نجفی

 

محمد علی نجفی انگیزه خود برای قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

محمد علی نجفی، در دادسرای جنایی تهران با اشاره به قتل همسرش، اعلام کرد که این اواخر گفتم من حاضرم هر چه دارم بدهم تا مهریه‌اش را پرداخت کنم اما او می‌گفت می‌خواهم کاری کنم که از زندگی بیزار شوی.

در ادامه اخبار مربوط به این پرونده، طبق گفته صابری، رئیس بخش معاینات روانپزشکی سازمان پزشکی قانونی کشور پرونده شخصیت برای محمد علی نجفی تشکیل می‌شود.

 

۹۸/۳/۱۰

۱۶:۱۰

 

*** بازگشت نجفی به خانه استاد

 

حوالی ساعت ۱۴ امروز با دستور مقام قضایی محمدعلی نجفی که متهم به قتل میترا استاد، همسر دوم خود است، برای بازسازی صحنه قتل به برج آرمیتا در شهرک غرب تهران آورده شد.

تیم‌هایی از پلیس آگاهی و دادسرا ، محمدعلی نجفی را همراهی می‌کردند، اما اجازه ورود خبرنگاران به این ساختمان داده نشد.

محمدعلی نجفی از پارکینگ این برج مسکونی برای بازسازی صحنه جرم وارد شد و حدد یک ساعت بعد نیز از همین محل خارج شد.

 

 

۹۸/۳/۹

۰۹:۴۱

 

*** ورود پلیس به ادعای یک سایت خبری در مورد مصاحبه با میترا استاد

 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در مورد ادعای مطرح شده از سوی خبرنگار یکی از سایت‌های خبری در مورد قرار مصاحبه با میترا استاد در روز قتلش و ارتباط آن با جنایت رخ داده، گفت:

صد درصد پلیس به این موضوع وارد خواهد شد و ما حتماً با هماهنگی مقام قضایی از آن سایت خبری بابت ادعایی که مطرح کرده است، سوال می‌پرسیم و این مساله را بررسی خواهیم کرد.

سردار علیرضا لطفی درباره اخبار ضدو نقیض و بعضاً کذبی که از سوی برخی از رسانه‌ها در مورد محمدعلی نجفی و میترا استاد مطرح می‌شود، اظهار کرد:

شهروندان باید بدانند که اخبار صحیح در این مورد از سوی پلیس و دستگاه قضایی منتشر می‌شود، بنابراین به اخبار بعضاً کذبی که به نقل از منابع آگاه طرح شده یا واقعیت ندارد، توجه نکنند. قطعاً اگر مواردی هم باشد که منجر به انتشار شایعات شود پلیس با آن برخورد خواهد کرد.

 

۰۰:۰۱

 

*** تکذیب ارتباط همسر دوم نجفی با وزارت اطلاعات

 

دستیار ویژه وزیر اطلاعات اعلام کرد: همسر دوم محمدعلی نجفی -شهردار سابق تهران- که دیروز به قتل رسید، هیچگونه ارتباط و همکاری با وزارت اطلاعات نداشته است.

این مقام وزارت اطلاعات گفت: پخش این‌گونه ادعاهای کذب موجب تشویش افکار عمومی و قابل پیگیری قضایی است.

 

۹۸/۳/۸

 

۱۵:۵۸

 

*** نجفی مجوز حمل سلاح نداشته

 

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: نجفی با توجه به مسئولیتی که در گذشته داشته در جایگاه داشتن محافظ نبودند و سلاح حمل می‌کردند؛ اما باید گفت از سال ۹۴ تاکنون مجوز سلاح وی باطل شده و سلاح وی غیرقانونی و فاقد مجوز بوده است.

سردار رحیمی افزود: کارآگاهان نجفی را که در حدود ساعت ۷ بعد از ظهر در خیابان وحدت اسلامی به صورت پیاده در حال حرکت بود، شناسایی و دستگیر کرده و به اداره آگاهی آوردند و از همان لحظات اولیه اقدامات اولیه انجام داده و این فرد تحویل اداره جرایم جنایی جنایی پلیس آگاهی شد.

 

*** دست دادن سردار لطفی با نجفی

 

این مقام ارشد پلیس تهران در واکنش به دست دادن سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت با نجفی که تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شد، گفت:

در همان لحظه  نجفی به سمت سردار لطفی برای دست دادن دست دراز کرد و سردار لطفی نیز پاسخ وی را داد.

سردار رحیمی اظهار کرد: مطلبی در خصوص خیانت همسر دوم  نجفی مطرح نبوده و مسائل خانوادگی عامل ایجاد جنایت بوده است که شب قبل از وقوع حادثه درگیری شدیدی بین دو طرف ایجاد شد و روز بعد این اتفاق افتاد.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص جزئیات نامه نجفی گفت: نامه نجفی در محل ارتکاب جرم بوده است که متن آن این بود که (جونم به لبم رسید و من میترا را کشتم).

 

 

۱۵:۳۶

 

*** پلیس در مواجهه با نجفی هیچ استثنایی قائل نشد

 

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در خصوص «شائبه‌های به وجود آمده مبنی بر تکریم بیش از حد نجفی توسط پلیس آگاهی»، اظهار داشت:

در بحث قتل روال این است که وقتی متهم به صراحت اعتراف می‌کند و خود معترف است مصاحبه اولیه با وی صورت می‌گیرد.

سردار علیرضا لطفی، تصریح کرد: ما استثنا قائل نشدیم و طبق معمول، قاتل که خود معترف بود را پذیرفتیم و بعد از صحبت اولیه بلافاصله به بازداشتگاه منتقل شد.

وی ادامه داد: متهم ابتدا با لباس شخصی بود؛ بنابراین بعد از اعتراف وی را  به بازداشتگاه فرستادیم و با لباس زندان دستبند به دستان وی بسته شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم تا وقتی داخل بازداشتگاه نرفته است، لباس زندان را نمی‌پوشد.

 

۱۴:۳۲

 

*** انگیزه نجفی برای قتل دعوای زن و شوهری بوده است

 

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درخصوص حضور نجفی در دادسرا و تفهیم اتهام گفت:

به هر تقدیر هرگاه قتلی رخ می‌دهد پرونده‌ای در دادسرای جنایی تهران برای آن تشکیل می‌شود.

قاضی شهریاری افزود: پس از دستگیری هر متهمی فرد قاتل باید به دادسرا منتقل شده و در حضور بازپرس پرونده به وی تفهیم اتهام شود و روند قضایی پرونده از نظر شکی و ماهوی طی شود.

شهریاری گفت: نجفی شب گذشته در بازداشتگاه پلیس آگاهی تهران بزرگ نگهداری شده و امروز برای تفهیم اتهام به دادسرای امور جنایی منتقل شد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران افزود: صحبتی مفصل درباره علت‌های وقوع قتل با متهم داشته و در آخر دریافتیم که انگیزه وی دعواهای زن و شوهری بوده است.

وی درخصوص اینکه برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند که نجفی سخنانی درخصوص تماس‌های همسرش با نهادهای امنیتی و بالعکس داشته است، گفت:

این موضوع را من به طور واضح و دقیق نشنیدم.

شهریاری ادامه داد: نجفی در ابتدای سخنانش برخی موارد را مطرح کرد که برخی رسانه‌ها از لابه‌لای آن چنین اظهاراتی را استخراج کرده‌اند که به نظر بنده هم صحت ندارد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران درخصوص تفهیم اتهام به نجفی اظهار کرد:

وی به شعبه دهم بازپرسی منتقل شده است و قاضی پرونده در حال تفهیم اتهام به وی به جرم قتل عمد است.

 

 

۱۴:۲۷

 

*** اظهارات وکیل محمدعلی نجفی

 

وکیل محمدعلی نجفی در خصوص وکالت شهردار سابق تهران در پرونده قتل میترا استاد، اظهار کرد:

صبح امروز یکی از همکارانم به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران رفت و در صورت قبول، وکالت نجفی را به عهده می‌گیرد و این درخواست از سوی خانواده نجفی صورت گرفته است.

محمود علیزاده طباطبایی در خصوص انگیزه قتل گفت: از یک سال قبل بین نجفی و میترا استاد اختلافاتی وجود داشته است و تا جایی که من از شهردار سابق تهران شناخت دارم این اختلاف بیشتر خانوادگی بوده است.

وی درباره ادعاهایی که میترا استاد قصد برملا کردن اسناد و مدارکی داشته، اظهار کرد:

محمدعلی نجفی هیچ گونه موضوع پنهانی نداشته که زن دوم وی قصد افشاگری آن را داشته باشد و چون هنوز پرونده جنایی را مطالعه نکردم، نمی‌توانم اظهار نظر بیشتری در این موضوع انجام دهم.

 

*** قتل میترا استاد امنیتی نیست

 

وکیل محمدعلی نجفی در خصوص اینکه در فضای مجازی ماجرای قتل را مسائل سیاسی و امینتی عنوان کردند، خاطر نشان کرد:

این مسأله امنیتی نبوده و به صورت جد این موضوع را تکذیب می‌کنم.

 

۱۴:۲۵

 

*** اظهارات محمدعلی نجفی در دادسرای جنایی تهران

 

 

نجفی

 

ساعت ۱۱ صبح امروز هشتم خرداد ماه محمد علی نجفی وارد دادسرای جنایی تهران شد و با جای گرفتن مقابل محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران از نحوه قتل همسرش میترا استاد و علل وقوع این جنایت اظهار کرد:

محمد علی نجفی در ابتدای جلسه بازپرسی مدعی شد یک ساعت قبل از معرفی خود به پلیس می خواستم خودکشی کنم ولی منصرف شدم .قبل از اینکه خود را به ماموران تسلیم کنم به قم و سرقبر پدرم رفتم.

وی مدعی شد: نهادهای امنیتی برای میترا استاد صوت می‌فرستادند.

بر سر همین موضوع با ایشان به شدت درگیری داشتیم. بارها تاکید کردم که از یکدیگر جدا شویم ولی حاضر به جدایی نبودند.

 

*** قصد کشتن همسرم را نداشتم

 

محمدعلی نجفی در ادامه تاکید کرد: به هیچ عنوان قصد کشتن همسرم را نداشتم.

قصد تهدید داشتم، وقتی مرا با اسلحه به دست دید، ترسید و دستش را دور گردنم انداخت همین باعث شلیک گلوله ها شد.

نجفی با بیان اینکه در مدت پس از ازدواج اثری از خیانت ایشان به خود ندیدم،  افزود:

ولی مدام میترا استاد مرا تهدید به خیانت و ارتباط با مردانی که قبل از من با آنها ارتباط داشت می‌کرد.

محمدعلی نجفی در ادامه با بیان اینکه میترا استاد همیشه مرا تهدید می‌کرد که زندگی‌ات را نابود خواهم کرد، خاطر نشان کرد:

همسر دومم تاکید داشت که ابتدا زندگی زن اولم و دخترم را از بین می‌برد و سپس با خیانت به من زندگی مرا نابود خواهد کرد.

 

 

۱۴:۲۳

 

*** میترا استاد خیانت نکرده بود

 

دختر نجفی ، شهردار سابق تهران، اظهار کرد: میترا استاد خیانت نکرده بود، اما مرتب پدرم را تهدید می‌کرد خیانت خواهد کرد.

وی ادامه داد: همسر دوم شهردار تهران حتی ما را تهدید به اسیدپاشی کرده بود. پدرم برای اینکه ما در امان باشیم با ما قطع رابطه کرده بود

دختر نجفی افزود: مهیار دروغ می‌گوید که پدرم دستش را شکسته است. همه می‌دانند او دستش در مدرسه شکسته بود. یک نامه ۸ صفحه‌ای از پدرم دارم که شاید بعدا منتشر کنیم.

در این نامه حرف‌هایی درباره میترا استاد و اینکه او چه کسی است، گفته شده است.

دختر نجفی اظهار کرد: خیلی ناراحتیم این اتفاق افتاده است اما میترا بی تقصیر نیست.

وی از همان یکسال پیش پدرم را تهدید به خیانت می‌کرد حتی ما را تهدید به اسیدپاشی کرده بود و پدرم برای این‌که ما در امان باشیم، با ما قطع رابطه کرده بود.

 

۱۴:۱۵

 

 

*** ناگفته‌هایی از زبان همسر اول نجفی

 

همسر اول نجفی ، شهردار سابق تهران اظهار کرد: شوهرم ناگهان عوض شد باور ندارم این اتفاق افتاده باشد.
 
وی ادامه داد: آرام‌تر از شوهرم کسی را سراغ ندارم. وی از وقتی با میترا استاد ازدواج کرد دیگر مرد سابق نبود دیگر اجازه نداشت به من و دخترش سر بزند تحت فشار بود حتی یکبار گفت شاید برای خلاصی از رفتارهای میترا مجبور به طلاق بشویم اما دلش به این کار نبود.
 
همسر اول نجفی خاطر نشان کرد: میترا بارها شوهرم را تهدید کرده بود به ما که خانواده‌اش هستیم، اسید بپاشد و ضربه بزند و شوهرم برای اینکه ما در امان باشیم و حساسیتی وجود نداشته باشد رابطه‌مان را قطع کرده بود.

 

۱۴:۰۹

 

*** رسیدگی به پرونده نجفی با سرعت و دقت

 

سخنگوی قوه قضائیه در مورد پرونده قتل همسر دوم نجفی ، شهردار سابق تهران و اینکه آیا قرار است خارج از نوبت رسیدگی شود یا خیر، اظهار کرد:

اطلاع‌رسانی کافی انجام شده و خبر تازه‌ای نداریم ما نسبت به این پرونده همانند پرونده‌های دیگر با صلابت و اقتدار رسیدگی خواهیم کرد به لحاظ اینکه این پرونده در افکار عمومی جامعه ما بازتاب وسیعی داشته و احساسات و عواطف جامعه اسلامی و ایرانی ما را جریحه‌دار کرده است حتما در رسیدگی به این پرونده هم دقت و هم سرعت لازم اعمال خواهد شد.

 

 

۱۲:۳۳

 

 

*** نجفی با انتقال به پزشکی قانونی تست روانشناسی داد

 

رئیس بخش معاینات روان‌پزشکی سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص این موضوع که آیا محمدعلی نجفی برای اخد تست‌های الکل، مواد مخدر و روانشناختی به پزشکی قانونی آمده است، اظهار کرد:

شب گذشته با توجه به دستور قضایی جهت انجام معاینه روان‌پزشکی محمدعلی نجفی به پزشکی قانونی منتقل شد.

مهدی صابری افزود: از وی تست‌های مربوطه اخذ شد و قرار است نتایج این تست‌ها به مقام قضایی ارائه شود.

 

 

۱۲:۲۶

 

*** کالبدشکافی جسد میترا استاد

 

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در ارتباط با آخرین جزئیات بررسی پرونده میترا استاد همسر دوم شهردار اسبق تهران اظهار داشت:

جسد متوفی شب گذشته به پزشکی قانونی استان تهران انتقال یافت.

مسعود قادی پاشا افزود: از صبح امروز اقدامات کارشناسی تخصصی بر روی جسد آغاز شده است و جسد متوفی کالبدشکافی شده است.

وی با اشاره به حضور کارشناسان پزشک قانونی در بررسی این پرونده، گفت: جزئیات قتل از طریق بررسی جسد انجام گرفته و نتیجه تنها به مرجع قضایی اعلام می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران خاطرنشان کرد: نتیجه بررسی‌های صورت گرفته بر روی جسد میترا استاد تا ظهر امروز به مرجع قضایی اعلام خواهد شد.

 

 

۱۱:۰۱

 

*** نجفی به دادسرا منتقل شد

 

 

نجفی

 

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت درخصوص آخرین جزئیات پرونده قتل میترا استاد همسر دوم نجفی ، اظهار کرد:

محمدعلی نجفی ، شهردار سابق تهران که روز گذشته همسر دومش را به قتل رساند، به دادسرا منتقل شد.

سرهنگ بابک نمک‌شناس با تکذیب شایعات موجود در خصوص سکته قلبی محمدعلی نجفی و انتقال وی به بیمارستان در شب گذشته، تصریح کرد:

محمدعلی نجفی در سلامت کامل است و به احتمال زیاد پس از تحقیق در دادسرای امور جنایی در  اختیار پلس آگاهی قرار خواهد گرفت. 

 

 

۱۰:۲۷

 

قصاص می‌خواهم

 

مادرزن محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران بر قصاص دامادش تاکید دارد.

وی ادامه داد: پسرش همیشه به ما می‌گفت که میترا با نجفی اختلاف دارد.

دخترم حتی ساعت ۴ و نیم بامداد سه‌شنبه ۷ خرداد و درست ساعاتی قبل از اینکه به قتل برسد به برادرش پیام داد که تا الآن با نجفی درگیر بوده است.

مادر میترا استاد افزود: او را دلداری دادیم و گفتیم که به خاطر مهیار – پسرش – حرفی نزند.

مهیار امتحان ریاضی داشت و این درگیری‌ها در روحیه او تأثیر می‌گذاشت.

همسر سابق میترا مهندس است و به خاطر مشکلات شخصی که با همسر سابقش داشت از او جدا شد.

دیروز صبح مهیار هراسان تماس گرفت و خبر مرگ میترا را داد.

من از خون دخترم نمی‌گذرم و برای قاتلش قصاص می‌خواهم.

 

 

۹۸/۳/۷

۲۰:۴۵

 

*** نجفی تست الکل و مواد مخدر می‌دهد/بررسی روانشناسی متهم

 

قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: با توجه به حساسیت‌های موجود درخصوص پرونده محمدعلی نجفی دستورات لازم برای انتقال متهم به پزشکی قانونی صادر شده است.

وی افزود: قرار است پزشکی قانونی از محمدعلی نجفی تست روانشناسی و تست مواد مخدر و مصرف الکل اخذ کند.

شهریاری گفت: البته این به معنای مصرف مواد مخدر یا الکل از سوی متهم نیست اما برای اینکه مشخص شود قتل تحت تأثیر این عوامل بوده یا خیر این تست‌ها اخذ می‌شود.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: نجفی شب قبل از حادثه در منزل همسرش بوده است و با یکدیگر مشاجره لفظی شدیدی داشته‌اند.

 

۱۹:۲۹

 

*** نجفی بازداشت شد/ اعتراف به قتل همسر

 

محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران با مراجعه به پلیس آگاهی و معرفی خود به قتل همسرش اعتراف کرد.

شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در خصوص آخرین اخبار مربوط به جنایت خانوادگی امروز در منطقه سعادت آباد تهران گفت:

لحظاتی قبل محمد علی نجفی به پلیس آگاهی تهران مراجعه کرده و خود را تسلیم مأموران کرد.

وی گفت: نجفی با اعتراف به قتل همسرش انگیزه خود را از ارتکاب جنایت، اختلافات خانوادگی مطرح کرده است.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: دست‌نوشته‌ای از جانب نجفی کشف شده است که در آن به ارتکاب جنایت و همچنین علت و انگیزه خود اعتراف کرده است.

همچنین رئیس پلیس آگهی تهران در این خصوص گفت: دقایقی پیش محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران به اتهام قتل همسر دومش میترا استاد در منطقه خیابان وحدت اسلامی دستگیر شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون این فرد تحت بازجویی قرار دارد، این فرد در اظهارات خود مدعی شده بود که قصد داشته تا خود را به پلیس آگهی معرفی کند و شاید به همین دلیل به محدوده خیابان وحدت اسلامی آمده بود که دستگیر شده است. 

 

 

۱۷:۰۸

 

*** نجفی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

 

یک منبع آگاه در خصوص قتل همسر دوم نجفی شهردار سابق تهران گفت: شواهد نشان می‌دهد محمد علی نجفی مظنون اصلی قتل همسرش است.

وی گفت: تحقیقات بیشتر و پیگیری برای بازداشت وی در دست انجام است.

 

۱۷:۰۱

 

*** تحقیقات از «نجفی» و اعضای خانواده مقتول در دستور کار است/تا این لحظه دستگیری نداشته‌ایم

 

سرهنگ بابک نمک‌شناس، رئیس مرکزاطلاع‌رسانی پلیس پایتخت در خصوص آخرین جزئیات حادثه قتل همسر دوم نجفی اظهار داشت:

ساعت ۱۰:۳۰ امروز پسر وی به همراه دخترش و راننده وارد خانه شده و با جسد در داخل حمام روبه‌رو شدند که بلافاصله مراتب را به کلانتری ۱۳۴ شهرک غرب اطلاع دادند. 

سرهنگ نمک‌شناس تصریح کرد: با تأیید خبر اولیه موضوع به دادسرای ویژه اعلام و در ادامه مأموران اداره دهم پلیس آگاهی نیز در محل حضور می‌یابند.

وی با بیان این مطلب که سرپرست دادسرای ویژه جنایی و مأموران پلیس اداره دهم مشغول انجام تحقیقات هستند در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد مظنونین این حادثه و دستگیری‌ها خاطرنشان کرد:

تحقیقات از اعضای خانواده مقتول و همسر وی در دستور کار است و تا این لحظه هیچ دستگیری نداشته‌ایم.

 

۱۵:۴۲

 

*** جزئیات جدید از قتل همسر دوم نجفی/ شلیک چند گلوله و اصابت به قلب

 

سرپرست دادسرای جنایی آخرین جزئیات قتل همسر دوم نجفی را تشریح کرد و گفت:

چند تیر به ایشان شلیک شده و یک تیر به قلب اصابت کرده است.

شهریاری سرپرست دادسرای جنایی در جمع خبرنگاران درباره جزئیات قتل همسر دوم نجفی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

این خانم با سلاح گرم به قتل رسیده و اکیپ تشخیص هویت، بازپرس و پلیس آگاهی برای انجام تحقیقات در صحنه حضور دارند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص این‌که چه ساعتی وقوع قتل گزارش شده است، گفت:

ساعت ۱۱ تا ۱۱:۳۰ بوده است.

سرپرست دادسرای جنایی در پاسخ به سوال دیگر درباره این‌که چند تیر شلیک شده است، گفت: چند تیر شلیک شده و یک تیر به قلب اصابت کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آقای نجفی در صحنه حضور داشت یا نه گفت: من آقای نجفی را ندیدم.

شهریاری تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این موضوع در دست بررسی است.

 

۱۵:۳۴

 

*** تیم‌های کشف جرم در حال جمع‌آوری مستندات قتل همسر نجفی هستند

 

غلامحسین اسماعیلی در مورد وضعیت پرونده قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران گفت:

بازپرس ویژه قتل در صحنه وقوع قتل حاضر شده و اطلاعات و مستندات این حادثه در حال جمع‌آوری است. 

وی ادامه داد: اکیپ‌های مربوط به کشف جرم و پزشکی قانونی به همران پلیس آگاهی مستندات این حادثه را جمع‌آوری می‌کنند.  

سخنگوی قوه قضاییه گفت: درباره هویت قاتل و انگیزه قتل تا این لحظه هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم و تاکنون کسی در رابطه با این حادثه بازداشت نشده است.

بر اساس آخرین جزئیات این پرونده که از سوی پلیس آگاهی اعلام شده، میترا استاد، همسر دوم محمد علی نجفی؛ شهردار اسبق تهران در یک برج به قتل رسید.

ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز ۷ خرداد، وقوع این قتل به پلیس ۱۱۰ اعلام شد.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این قتل در طبقه هفتم برج معروف (د) واقع در بلوار خوردین سعادت‌آباد به‌وقوع پیوسته و جسد مقتول در اتاق‌ خواب و در حالیکه به ضرب گلوله به قتل رسیده، کشف شده است.

هم‌اکنون مقامات انتظامی و قضایی در صحنه جرم حضور دارند و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

به گفته شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی، میترا استاد با چند گلوله که یکی از آنها به قلب او خورده، به قتل رسیده است.

 

 

۱۴:۴۲

 

*** پرونده قتل همسرم در حال بررسی است

 

محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران درخصوص قتل همسرش گفت: این پرونده در حال بررسی است.

وی در خصوص اینکه آیا ایشان با فرد یا افرادی درگیری داشته است یا شما به فردی مظنون هستید، گفت:

اجازه بدهید تحقیقات انجام شود.

شهردار سابق تهران درخصوص اینکه شما آخرین بار چه زمانی همسرتان را دیدید، گفت:

من الان مشغول کاری هستم و نمی‌توانم صحبت کنم.

همسر دوم محمدعلی نجفی امروز در منزل مسکونی‌اش در منطقه سعادت آباد به ضرب گلوله به قتل رسید.

 

۱۳:۳۰

 

*** همسر دوم نجفی به قتل رسید

 

شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران به اسم میترا (استاد) نجفی خبر داد.

براساس اطلاعات موجود همسر نجفی که زن جوانی بود در خانه مسکونی خود در منطقه سعادت آباد به قتل رسیده است.

شهریاری درباره آلت قتاله گفت: این زن جوان به علت اصابت گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است.

 

 

در حال به روز رسانی…

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید