کد خبر:90685
پ
مومنی_Copy1
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر پاسخ داد

آیا حضور همه دستگاه‌ها در ستاد مبارزه با مواد مخدر از چابکی و فعالیت مطلوب این دستگاه جلوگیری نمی‌کند؟/آیا ستاد نیاز به بازنگری در تشکیلات خود دارد؟

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری امروز خود، انتقاد برخی کارشناسان مبنی بر اینکه حضور دستگاه‌های متعدد در ستاد از چابکی و فعالیت مطلوب این دستگاه جلوگیری می‌کند و به همین دلیل ستاد نیاز به بازنگری در تشکیلات خود دارد را پاسخ داد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری امروز خود، انتقاد برخی کارشناسان مبنی بر اینکه حضور دستگاه‌های متعدد در ستاد از چابکی و فعالیت مطلوب این دستگاه جلوگیری می‌کند و به همین دلیل ستاد نیاز به بازنگری در تشکیلات خود دارد را پاسخ داد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری امروز خود، انتقاد برخی کارشناسان مبنی بر اینکه حضور دستگاه‌های متعدد در ستاد از چابکی و فعالیت مطلوب این دستگاه جلوگیری می‌کند و به همین دلیل ستاد نیاز به بازنگری در تشکیلات خود دارد را پاسخ داد.

 

*** تعدد دستگاه‌ها در ستاد مبارزه با مواد مخدر، عاملی مثبت یا منفی؟

 

به گزارش خبرگزاری سروش، برخی از کارشناسان عملکرد ستاد مبارزه با موادمخدر را مطلوب نمی‌دانند و یکی از علت‌های این وضعیت را عضویت بیش از حد دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در این ستاد می‌دانند و معتقدند این حجم از اعضا، ستاد را از یک مجموعه چابک و فعال دور می‌کند و در نهایت خروجی و عملکرد مطلوبی را شاهد نخواهیم بود.

این دست از منتقدان، ادامه و افزایش حضور معتادان متجاهر در سطح پایتخت و کشور را، که به بیان دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، فقط حدود ۶۰ هزار نفر از این افراد مشخص و تحت مراقبت هستند و قطعا تعداد آنها بسیار بیشتر از این میزان است، نمونه‌ای از اشکالات تعدد حضور دستگاه‌های مختلف در ستاد می‌دانند، زیرا هیچکدام از دستگاه‌ها مسئولیت نگهداری، اصلاح و بازپروری این افراد را برعهده نمی‌گیرد و هر دستگاهی در ستاد، دستگاه دیگری را مسئول این امر می‌داند.

خبرنگار خبرگزاری سروش امروز این انتقاد را در قالب یک سوال به نشست خبری دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، برد که حدود ۸ ماهی است این مسئولیت را بر عهده گرفته تا بدانیم نظر و پاسخ سردار مومنی به این انتقاد برخی کارشناسان و متخصصان این حوزه چیست.

 

*** پاسخ دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر

 

سردار مومنی که در این نشست خبری به بیان گزارش عملکرد و دستاوردهای ستاد پرداخته بود، در پاسخ به انتقاد مذکور و سوال خبرنگار سروش، اظهار داشت:

با این انتقاد مخالفم زیرا یکی از دلایل و عوامل دستاوردهایی که بنده در این نشست توضیح دادم، حضور هماهنگ دستگاه‌های مختلف است زیرا موضوع مواد مخدر یک موضوع ملی است.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

قطعاً مستحضرید یک یا دو دستگاه، به تنهایی نمی­‌توانند و باید همه­ دستگاه­‌ها پای کار بیایند و اتفاقاً یکی از نقاط قوت حضور همه دستگاه‌­ها­ی مرتبط در ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

 

 

*** ستاد، پیگیر انجام وظایف همه دستگاه‌های عضو

 

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه تصریح کرد:

ما در جلسات ستاد به صورت جدی وظایف همه دستگاه‌ها را پیگیری می‌­کنیم و این موضوع وظیفه همه دستگاه‌­ها است.

البته طبیعی است برخی دستگاه‌­ها فعالیت بیشتری دارند و برخی کمتر، اما این موارد را در جلسات پیگیری می­‌کنیم و اینکه من بگم فلان دستگاه کم کار کرده است کار درستی نیست زیرا بروز تنش به جامعه هیچ مشکلی را حل نمی­‌کند.

 

*** عضویت همه­ دستگاه­‌ها در ستاد مبارزه با مواد مخدر یک امتیاز است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سروش از نشست خبری امروز، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در پایان، اظهار داشت:

من باید اعلام کنم واقعا همه دستگاه‌های عضو ستاد تلاش کردند و ما باید در جلساتی که داریم این موارد را بین خودمان حل کنیم، یا قانع شویم یا قانع کنیم و باید در جامعه امید ایجاد کنیم و در پایان از همین جا تاکید می‌کنم، همه­ دستگاه­‌ها­ی عضو ستاد تلاش می‌­کنند و عضویت همه­ دستگاه­‌ها در ستاد مبارزه با مواد مخدر یک امتیاز است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید