کد خبر:90773
پ
سید عباس موسوی
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

اروپا به تعهدات خود در برجام پایبند باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به نگران نبودن اروپایی‌ها درباره حفظ برجام ، از همه طرف‌ها خواست تا به تعهدات‌شان در این توافق پایبند باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به نگران نبودن اروپایی‌ها درباره حفظ برجام ، از همه طرف‌ها خواست تا به تعهدات‌شان در این توافق پایبند باشند.

 

*** اهمیت برجام برای جامعه جهانی و اروپا

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سید عباس موسوی در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آلمان در استکهلم، اظهار داشت:

با سخنان وی درباره اهمیت برجام برای جامعه جهانی و اروپا هم نظریم‌، اما تاکید وی مبنی برای اجرای تعهدات یکجانبه توسط ایران در یک توافق چند جانبه را خیلی درک نمی کنیم.

وی گفت: اگر این توافق چند طرف دارد همه اطراف آن بطور یکسان باید به تعهدات‌شان عمل کنند و اگر نمی‌توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از سازو کارهایی که برجام، در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات‌مان بازنگری داشته باشیم.

 

*** پایبندی همه طرف‌ها به برنامه جامع اقدام مشترک

 

موسوی تصریح کرد: دوستان اروپایی اگر خیلی نگران حفظ برجام، هستند باید از همه طرف‌ها بخواهند بدان عمل کنند و بیش از همه خودشان به تعهدات‌شان پایبند باشند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پایان، خاطر نشان کرد:

به وزیر امور خارجه آلمان و دیگرانی که از تصمیمات اخیر برجامی ایران ابراز نگرانی می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم ماده ۳۶ توافق برجام و مقدمات علم حقوق را یک بار دیگر با دقت مطالعه کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید