کد خبر:90853
پ
نوبخت
رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه:

تحریم‌های آمریکا؛ تروریسم اقتصادی است

رئیس سازمان برنامه و بودجه، تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را نماد تروریسم اقتصادی دانست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران را نماد تروریسم اقتصادی دانست.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمدباقر نوبخت با خانم آرمیدا آلیسجابانا، دبیر اجرایی جدید کمیسیون اقتصادی و اجتماعی ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) که به ایران سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

*** تحریم‌های ظالمانه آمریکا؛ نماد تروریسم اقتصادی

 

نوبخت، ضمن اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا که نماد تروریسم اقتصادی است، افزود:

همکاری‌های ایران با سازمان ملل متحد با قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت و ایران در این راستا به ایفای نقش قابل ملاحظه منطقه‌ای خود که بیانگر اهمیت و جایگاه ایران است در مناسبات بین‌المللی ادامه خواهد داد.

معاون رئیس‌جمهور، با ابراز خرسندی از همکاری‌های میان ایران و اسکاپ در حوزه‌های مختلف به ویژه توسعه مدیریت اطلاعات بلایا و تأسیس مرکز اپدیم، از همکاری دبیرخانه اسکاپ در راه اندازی و تاسیس این مرکز در ایران به عنوان یک مرکز وابسته به اسکاپ قدردانی تشکر کرد.

 

*** برگزاری موفق کنفرانس وزرای آسیا و اقیانوسیه برای مقابله با گرد و غبار در تهران

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه، همچنین با اشاره به برگزاری موفق کنفرانس وزرای آسیا و اقیانوسیه برای مقابله با گرد و غبار در تهران و همچنین دوره کاهش مخاطرات لرزه‌ای در تهران و بم و سومین نشست شورای حکام، اجلاس عالی تخصصی– مشورتی در زمینه مدیریت اطلاعات بلایا را از جمله نمونه‌های موفق تعامل جمهوری اسلامی ایران با دبیرخانه اسکاپ ذکر کرد.

وی با اشاره به تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران ادامه داد: پس از وقوع زلزله اخیر سرپل ذهاب کرمانشاه، سیل های اخیر در استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان در ادامه در راستای کاهش مخاطرات بلایا در چارچوب اپدیم فعالیت‌ها و اقدامات قابل توجهی انجام شد که باید توسعه و گسترش یابد.

نوبخت در ادامه با اشاره به روابط خوب و طولانی میان جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه اسکاپ در حوزه‌های مختلف زیرساخت، اقتصاد کلان، مدیریت اطلاعات بلایا، آمار و سایر زمینه‌های مورد همکاری، اعزام تیم‌های کارشناسی در چارچوب برنامه اقدام اپدیم را از نمونه‌های این روابط ذکر کرد.

 

*** حمایت‌های مالی ایران در تاسیس و راه‌اندازی اپدیم

 

معاون رئیس‌جمهور ضمن یادآوری حمایت‌های مالی جمهوری اسلامی ایران در تاسیس و راه‌اندازی اپدیم، بر ادامه حمایت کشورمان از فعالیت‌های اپدیم تاکید کرد.

نوبخت گفت: ما انتظار داریم از نیروهای کارشناس و صاحب فن و تجربه ایران در بدنه اپدیم استفاده شود تا در کنار سایر نمایندگان و افراد با ظرفیت کشورها به ویژه کشورهای عضو اسکاپ ایفای نقش کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، دبیر اجرایی اسکاپ، وزارت برنامه‌ریزی توسعه‌ای و ریاست آژانس ملی برنامه‌ریزی توسعه‌ای اندونزی، عضویت در بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی و تدریس رشته اقتصاد دانشگاه اندونزی را در کارنامه خود دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید