کد خبر:90903
پ
بانک
معاون امور بانک وزیر اقتصاد:

۱۲ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شد

معاون امور بانک وزیر اقتصاد از فروش ۱۲ هزار میلیارد تومانی اموال مازاد بانک‌ها خبر داد.

معاون امور بانک وزیر اقتصاد از فروش ۱۲ هزار میلیارد تومانی اموال مازاد بانک‌ها خبر داد.

 

*** میزان فروش اموال مازاد بانک‌ها

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عباس معمارنژاد با اشاره به این موضوع، اظهار داشت:

طی یک سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها با برنامه‌ای که وزارت اقتصاد از بانک‌ها گرفته فروخته شده است.

وی افزود: بانک‌های دولتی و خصوصی شده‌ای که هنوز تحت نظارت وزارت اقتصاد هستند بر اساس برآوردهای صورت گرفته بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد در اختیار دارند.

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش که چرا رقم اموال مازاد بانک‌ها به صورت دقیق اعلام نمی شود، گفت:

بالاخره برخی بانک‌ها ارزیابی‌های جدیدی از اموال خود ندارند یا قیمت سهام شرکت‌ها روز به روز در حال تغییر است، بنابراین به دلیل وجود نوسان در ارزش و قیمت دارایی‌ها نمی‌توان ارقام دقیقی را بیان کرد.

 

*** ابلاغ سند بانکداری آینده و تحول دیجیتال مبتنی بر اقتصاد هوشمند

 

وی با اشاره به فروش اموال مازاد بانک‌ها ، همچنین در خصوص ابلاغ سند بانکداری آینده و تحول دیجیتال مبتنی بر اقتصاد هوشمند، افزود:

به طور کلی هر چقدر بانک‌ها به سمت بانکداری دیجیتال و تحول دیجیتالی شدن در داخل خود گرایش پیدا کنند نتیجه این جهت گیری ارائه خدمات مطلوب‌تر، ارزان‌تر، متنوع‌تر و با کیفیت‌تر به مردم خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد در پایان، خاطر نشان کرد:

مردم در جریان باشند که هر چند اسم این گونه سندها بانکداری آینده و تحول دیجیتال مبتنی بر اقتصاد هوشمند است ولی در نهایت با کاهش قیمت تمام شده خدمات در بانک‌ها منجر به این خواهد شد که همه آحاد جامعه بتوانند خدمات خود را از نظام بانکی با سرعت بیشتر با کیفیت بهتر و ارزان تر دریافت کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید