کد خبر:90954
پ
هرندی
صفار هرندی در بررسی ابعاد دیدار رهبر معظم انقلاب با نخست‌وزیر ژاپن:

منطق و رویکرد ایران به ترامپ و جهان ثابت کرد که دیگر دوره زورگویی تمام شده است/در حال حاضر ایران خطوط و نشانه‌ها را تعیین می‌کند

صفار هرندی با اشاره به اینکه منطق و رویکرد ایران به جهان ثابت کرد که دیگر دوره زورگویی تمام شده است، تاکید کرد در حال حاضر ترامپ و دیگر قدرت‌های جهانی نمی‌توانند برای ایران تعیین تکلیف کنند، بلکه این ایران است که خطوط و نشانه‌ها را تعیین می‌کند.

صفار هرندی با اشاره به اینکه منطق و رویکرد ایران به جهان ثابت کرد که دیگر دوره زورگویی تمام شده است، تاکید کرد در حال حاضر ترامپ و دیگر قدرت‌های جهانی نمی‌توانند برای ایران تعیین تکلیف کنند، بلکه این ایران است که خطوط و نشانه‌ها را تعیین می‌کند.

 

*** پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی، سرشار از غرور و عزت ملی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، صفار هرندی در برنامه زنده شبکه خبر با موضوع بررسی ابعاد مختلف سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست وزیر ژاپن، اظهار داشت:

پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی، سرشار از غرور و عزت ملی بود. ایشان با بیانات‌شان اثبات کردند، ترامپ و دیگر قدرت‌های جهانی نمی‌توانند برای ایران تعیین تکلیف کنند، بلکه این ایران است که خطوط و نشانه‌ها را تعیین می‌کند.

 

*** صحبت‌های ترامپ پوچ و شکننده است

 

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد مبادله سخنان واهی ترامپ از سوی نخست وزیر ژاپن نیز، گفت:

این سخنان ترامپ همانند سخنان و عملکردهای قبلی‌اش در مورد ایران پوچ و شکننده است.

 

*** ترامپ و دیگران نمی‌توانند برای ایران تعیین تکلیف کنند

 
هرندی افزود: ترامپ و دیگر قدرت‌های جهانی نمی‌توانند برای ایران تعیین تکلیف کنند، بلکه این ایران است که خطوط و نشانه‌ها را تعیین می‌کند.
 

صفار هرندی در مورد مبادله سخنان واهی ترامپ از سوی نخست وزیر ژاپن، اظهار کرد:

این سخنان ترامپ همانند سخنان و عملکردهای قبلی‌اش در مورد ایران پوچ و شکننده است و رفتار ایران در این موضوع  بیانگر این است که ما با منطق و استدلال و با یادآوری مذاکرات قبلی، هرگونه مذاکره با آمریکا را قبول نخواهیم کرد.

این در حالی است که ما فقط با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد و با دیگر کشورهای قدرت‌مند جهان همانند ژاپن که بالاترین مقام اجرایی آن کشور امروز در ایران است و ما آنها را به عنوان کشور دوست قلمداد می‌کنیم، در حال گفتگو هستیم.

هرندی ادامه داد: این اتفاق بزرگی است که امروز در کشور ما رخ داد که ما به جهانیان بگوییم که دیگر دوره زورگویی و ابرقدرتی در جهان گذشته است و درسی است برای دیگر کشورها که از این شرایط ظالمانه که ترامپ و قدرت‌های جهانی آن را ایجاد کرده‌اند، خارج شوند.

ما امروز به جهان ثابت کردیم که می‌شود این معادله ظالمانه را در هم پیچید.

 

*** هدف آمریکایی‌ها برای مذاکره مجدد در باب انرژی هسته‌ای

 

وی در مورد اصرار و هدف آمریکایی‌ها برای مذاکره مجدد در باب انرژی هسته‌ای بیان کرد:

آمریکایی‌ها در این مورد شاید به ظاهر بدنبال مذاکره کلامی باشند اما نتیجه در نهایت به ضرر ایران خواهد بود؛ زیرا از دید آمریکایی‌ها در مذاکره باید چیزی از ما کم و به نفع آنها اضافه شود.

 
 
به گزارش خبرگزاری سروش، این کارشناس و تحلیلگر سیاسی در پایان، خاطر نشان کرد:
 
جهان پیش رو شباهتی به گذشته ندارد و ما شاهد جلوه‌هایی از نقش آفرینی ایران در مناسبات جهانی خواهیم بود. 

 
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید