کد خبر:91432
پ
مونالیزا

مونالیزا از دریچه دنیای مجازی

علاقه‌مندان می‌توانند در نمایشگاه موزه لوور در سال جاری(۲۰۱۹) از تجربه تماشای تابلوی مونالیزا از دریچه دنیای مجازی برخوردار شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند در نمایشگاه موزه لوور در سال جاری(۲۰۱۹) از تجربه تماشای تابلوی مونالیزا از دریچه دنیای مجازی برخوردار شوند.

 

*** بازدید از تابوی  مونالیزا فراتر از افسانه و داستان‌های خیالی

 

به گزارش خبرگزاری سروش،  این پروژه که «مونالیزا: آن سوی شیشه» نام دارد و از ۲۴ اکتبر ۲۰۱۹ تا ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۰ (۲ آبان تا ۵ اسفند سال ۹۸) اجرا می‌شود، نخستین تجربه مشاهده یک اثر هنری به روش واقعیت مجازی در موزه لوور را در گرامی‌داشت پانصدمین سالگرد مرگ علامه دوره رنسانس فراهم می‌کند.

علاقمندان به آثار هنری داوینچی با استفاده از این تکنیک، از شانس غوطه ور شدن در مهمترین نقاشی جهان برخوردار می شوند و با گام نهادن به آن سوی قاب تصویر، به پرتره به نحوی کاملاً جدید و تغییر شکل یافته دست می‌یابند.

«دومینیک دو فون رئول» مدیر برنامه فرهنگ و آشتی موزه لوور، گفت: مردم با این طرح می‌توانند تجربه سه بعدی مشاهده یک شاهکار فوق العاده را کشف کنند.

وی افزود: این روش همچنین به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد در مورد مونالیزا فراتر از افسانه و داستان‌های خیالی، اطلاعات کسب کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا تابلوی نقاشی «سالواتور موندی» اثر داوینچی که در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴۵۰ میلیون دلار در حراجی «کریستیز» نیویورک فروخته شد، در نمایشگاه موزه لوور به نمایش در می‌آید یا نه.

 

*** برگزاری مراسم پانصدمین سالگرد مرگ داوینچی

 

پیشتر در سال جاری، مسئولان موزه لوور ابراز امیدواری کردند که این نقاشی با قاب چوبی را در نمایشگاه به نمایش عموم بگذارند.

در این نمایشگاه، پنج اثر داوینچی از مجموعه لوور شامل «بانوی صخره ها» و «لا بل فرونیر» نمایش داده می‌شود.

به گفته کارشناسان، برگزاری مراسم پانصدمین سالگرد مرگ داوینچی، فرصتی منحصر به فرد در اختیار موزه لوور قرار می‌دهد تا ۱۴ تا ۱۷ نقاشی منتسب به این نابغه ایتالیایی  از جمله تابلوی مونالیزا را در معرض دید عموم قرار دهد.

داوینچی از بزرگترین هنرمندان دوره رنسانس بود که دستی در نوآوری، نقاشی، مجسمه‌سازی، معماری، علم، موسیقی، ریاضیات، مهندسی، ادبیات، آناتومی، زمین شناسی، نجوم، گیاه شناسی، نویسندگی، تاریخ و نقشه نگاری داشت. همچنین طرح ساخت چتر نجات، بالگرد و تانک به وی نسبت داده شده است.

 

به گزارش خبگزاری سروش، داوینچی در سال ۱۴۵۲ در ایتالیا به دنیا آمد و در سن ۶۷ سالگی در فرانسه درگذشت. معروفترین آثار قابل تشخیص وی، مونا لیزا، شام آخر و مرد ویترووین نام دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید