کد خبر:91752
پ
کیوان خسروی
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد:

ضرورت توجه به دروازه‌بانی هوشمند خبر از سوی رسانه‌ها

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات اخیر، بر ضرورت توجه به دروازه‌بانی هوشمند خبر از سوی رسانه‌ها برای تامین اهداف ملی و همچنین تبدیل نشدن به تریبون دشمنان، تأکید کرد.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات اخیر، بر ضرورت توجه به دروازه‌بانی هوشمند خبر از سوی رسانه‌ها برای تامین اهداف ملی و همچنین تبدیل نشدن به تریبون دشمنان، تأکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، کیوان خسروی، در یادداشتی نوشت:

هدف قرار گرفتن پهپاد متجاوز آمریکایی از سوی سامانه‌های پدافندی ایران از اولین ساعات بامداد روز پنج شنبه ۳۰ خرداد ماه با بازتاب کم سابقه رسانه‌ای در داخل و خارج از کشور همراه بود.

در رخداد اخیر و در شرایطی که کوچکترین خبر، اظهار نظر، تحلیل و… از سوی دو طرف منازعه، می‌توانست تاثیر تعیین کننده‌ای بر تغییر محیط داخلی و تصمیم‌گیری هر یک از طرفین داشته باشد، خبر جعلی رویترز مبنی بر ارسال پیام تهدید آمیز آمریکا به ایران توسط عمان خیلی سریع در فضای افکار عمومی داخلی منتشر شد.

رویترز رسانه‌ای است که نشان داده در شرایط خاص، حتی به قیمت تنزل به جایگاه «فیک نیوز» از هیچ اقدامی برای تغییر معادله بازی بر ضد حریف فروگذار نمی‌کند.

 

*** وجود نقیصه نگران کننده در توجه به دروازه‌بانی هوشمند خبر

 

خسروی ادامه داد: اگرچه این خبر بلافاصله از سوی مقامات مسئول ایرانی و با فاصله چند ساعته از سوی آمریکا تکذیب شد اما بازتاب خام خبر رویترز از سوی برخی رسانه‌های داخلی از وجود نقیصه نگران کننده در توجه به دروازه‌بانی هوشمند خبر می‌دهد.

در چنین شرایطی موضوع دروازه‌بانی هوشمند خبر برای مداومت بر تامین اهداف ملی و همچنین تبدیل نشدن به تریبون حریف در ردیف ارزش‌های راهبردی قرار می‌گیرد.

نقش و کارکرد رسانه‌ها پس از بروز رخدادهایی از این دست به صورت قهری از اطلاع رسانی صرف، فاصله گرفته و به عنوان بخشی تعیین کننده در تامین اهداف طرفین منازعه ارتقا می‌یابد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی در پایان، اظهار کرد: رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران در طول ۱۰ سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند که به طور قطع فرصتی بسیار ارزشمند برای کشور تلقی می‌شود لیکن به دلیل تفوق رشد کمی بر ابعاد کیفی، حوزه «اطلاع رسانی راهبردی» در کشور همچنان درگیر چالش‌های حرفه‌ای است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول