کد خبر:91775
پ
وزیر صنعت
وزیر صنعت در مراسم روز ملی اصناف خبر داد

افتتاح پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری در حوزه فولاد / کاهش ۳۶ درصدی واردات کالاهای مصرفی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی اصناف، با اعلام کاهش ۳۶ درصدی واردات کالاهای مصرفی در سال ۹۷، از افتتاح پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری در حوزه فولاد خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی اصناف، با اعلام کاهش ۳۶ درصدی واردات کالاهای مصرفی در سال ۹۷، از افتتاح پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری در حوزه فولاد خبر داد.

 

*** تحقق هدف ایجاد ۲۵۰ هزار شغل در حوزه اصناف

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا رحمانی در مراسم روز ملی اصناف، با اشاره به ایجاد اشتغال در این حوزه، اظهار داشت:

هدف‌گذاری ما در سال ۹۷ برای ایجاد ۲۵۰ هزار شغل در حوزه اصناف، محقق شده است. علی‌رغم شرایط بد اقتصادی اما حوزه اصناف در صدور پروانه‌های صنفی نیز رشد قابل توجهی تجربه کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که اصناف، حلقه واسط تولید و توزیع هستند، افزود:

اصناف، نقدینگی را از مردم دریافت کرده و به چرخه اقتصادی بر می‌گردانند.

امروز، جنگ اقتصادی برقرار است و اصناف، خط مقدم این جبهه هستند؛ بنابراین باید به این بخش توجه کرد. 

وی تصریح کرد: هر واحد تولیدی صنفی، به سه پارامتر اساسی نیاز دارد؛ مواد اولیه، نقدینگی و بازار مصرف که این‌ها باید فراهم باشند تا فعالیت تولیدی شکل بگیرد و ما هم برای این سه مورد برنامه داریم.

 

*** افتتاح پروژه‌های حوزه فولاد و بخش صنعت، معدن و تجارت

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این که علاوه بر حوزه فولاد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه در بخش صنعت و معدن، آماده افتتاح است، گفت:

امسال، سال رونق تولید است و رونق تولید نیز به عنوان یک راهبرد مطرح شده است که بر اساس آن برای حل مشکلات کشور باید از آن تبعیت کنیم.

وی تاکید کرد: راهکار رونق اقتصادی در همه جای دنیا، رونق تولید است و باید به این استراتژی به خوبی عمل کرد.

 
 

*** بهره‌برداری از پروژه‌های صنعتی تا سقف ۳۰۰ هزار میلیارد تومان

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که صادرات به کشورهای همسایه از جمله اولویت‌های وزارت صنعت، بیان داشت:

 
توجه به حوزه فولاد و معدن نیز، امسال در دستور کار ویژه وزارت صنعت قرار دارد و در این راستا باید نهضت و انقلاب معدنی رخ دهد.
 
رضا رحمانی گفت: با وجود پتانسیل‌های خوبی که در حوزه معدن وجود دارد، سیاه‌نمایی صورت می‌گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در ماه‌های باقیمانده سال ۹۸، بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه قابل بهره‌برداری، افتتاح خواهد شد و این رقم در حوزه صنایع و معادن در سه سال آینده، به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 
 
*** نظارت روزانه بر قیمت و وضعیت بازار شکر

 

وزیر صنعت، ادامه داد: شکر، یکی از کالاهایی است که هر روز قیمت آن را رصد می‌کنیم؛ به نحوی که به دو نفر از همکاران وزارتخانه اعلام کردم که از بازارچه‌های نزدیک وزارت صنعت شکر بخرند تا علی‌رغم این که هر روز از سازمان حمایت گزارش قیمت ۱۰۰ قلم کالا را دریافت می‌کنم، قیمت شکر را هم رصد کنم.
 
رضا رحمانی با بیان نتیجه این نظارت، خاطرنشان کرد: در بررسی‌ها مشاهده شد که در دو فروشگاه، دو نرخ متفاوت اعمال می‌شد که نسبت به نرخ‌های اعلامی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مغایر است.
 
وی افزود: در رابطه با شکر، مذاکراتی با وزارت جهاد کشاورزی انجام داده‌ام چراکه آن‌ها مسئولیت تأمین و عرضه شکر را بر عهده دارند.
 
رضا رحمانی تاکید کرد: قیمت شکر کاهش یافته ولی هنوز به نرخ متعادل نرسیده است اما در مورد گوشت و مرغ، کاملا به نرخ‌های مصوب در بازار رسیده‌ایم.
 
 
*** کاهش ۳۶ درصدی واردات کالاهای مصرفی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، با بیان این‌که تلاش داریم تا هر روز قیمت‌ها را رصد کنیم و مردم هم ناظر و بازرس ما باشند، اظهار داشت:
 
واردات کالاهای مصرفی در سال ۹۷، ۳۶ درصد کاهش داشته است و در این میان واردات کل کالاها در سال گذشته، بالغ بر ۲۲ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید