کد خبر:91838
پ
ظریف ۱
وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد

کشف بیش از ۸۰ درصد تریاک جهان توسط ایران/آمریکا و برخی کشورهای غربی مسئول عواقب اختلال در مبارزه با مواد مخدر

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به کشف بیش از ۸۰ درصد تریاک جهان توسط ایران، آمریکا و برخی کشورهای غربی را مسئول عواقب اختلال در مبارزه با مواد مخدر دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به کشف بیش از ۸۰ درصد تریاک جهان توسط ایران، آمریکا و برخی کشورهای غربی را مسئول عواقب اختلال در مبارزه با مواد مخدر دانست.

 

*** برد همگان در مبارزه با پدیده تولید مواد مخدر و قاچاق آن

 

به گزارش خبرگزاری سروش، محمد جواد ظریف در حاشیه مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر که صبح روز ۳ تیرماه برگزار شد، اظهار داشت:

تاریخ ملل متحد روزهایی را در تقویم خودش دارد برای دستیابی به ایده آل‌های نوع بشر، مانند جهان عاری از سلاح هسته‌ای، فقر، گرسنگی، بی‌سوادی و غیره. همه اینها بر مبنای اصول سه‌گانه صلح و امنیت، حقوق بشر و توسعه بنا شده‌است.

ظریف در ادامه گفت:

مواجهه با پدیده تولید مواد مخدر و قاچاق آن، اگر یکپارچه در سطح جهان انجام شود به برد همگان می‌انجامد اما اگر گروهی فکر کنند مشکل متعلق به منطقه خاصی است آن گروه از تبعات خطرناک این پدیده در امان نخواهد بود.

 

مبارزه با مواد مخدر

 

*** بیش از ۷ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز

 

ظریف در ادامه با اشاره به نقش ایران در مبارزه با مواد مخدر، در جهان امروز بیان کرد:

امروز ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر، است. اقدامات چشمگیر ایران در این عرصه و تحمل هزینه‌های بی شمار معنوی و مادی که یک شهید ما ارزش همه دنیا را دارد، پیشگام رسیدن به جهان عاری از مواد مخدر است.

علاوه بر بیش از ۷ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز هزینه‌های غیر قابل جبرانی که کسی نمی‌تواند آن را جبران کند سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار در این زمینه در ایران هزینه می‌شود.

 

*** کشف بیش از ۸۰ درصد تریاک جهان توسط ایران

 

وی افزود: اقدامات ما دارای تاثیرات منطقه‌ای و بین‌المللی است. سال گذشته یک میلیارد دلار پروژه انسداد مرزی را در مرزهای شرقی اجرا کردیم و ایران الان نزدیک به ۸۰ درصد کشفیات تریاک دارد که بالغ بر ۸۰۰ تن بوده است.

ظریف با اشاره به حل مسأله مواد مخدر بدون توجه به زیر ساخت‌ها و نیازها و توسعه پایدار تقریبا ناممکن است، گفت:

اعمال تحریم‌ها و اقدامات یک جانبه آمریکا و ورود این کشور به عرصه جنگ و تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران مانع اجرای همکاری‌های بین‌المللی به ویژه در عرصه مبارزه با مواد مخدر، شده و آمریکا و برخی کشورهای غربی مسئول مستقیم عواقب اختلال در امر مبارزه با این پدیده هستند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر امور خارجه کشورمان در پایان، اظهار داشت:

اراده ایران در مبارزه با مواد مخدر، مبتنی بر پرهیز از سیاسی سازی، یک‌جانبه‌گرایی و توجه به همکاری‌های بین‌المللی در راستای اهداف تعیین شده برای ساختن فردای بهتر برای فرزندان‌مان و نسل‌های آینده متمرکز است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید