کد خبر:92013
پ
جان بولتون
مشاور امنیت ملی آمریکا خبر داد

درهای مذاکره با ایران باز است

مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که رئیس‌جمهور کشورش درهای مذاکره با ایران را باز گذاشته و تنها کاری که ایران باید انجام دهد، عبور از این در است.

مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که رئیس‌جمهور کشورش درهای مذاکره با ایران را باز گذاشته و تنها کاری که ایران باید انجام دهد، عبور از این در است.

 

*** باز بودن درهای مذاکره با ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، جان بولتون  روز سه‌شنبه (امروز) در نشست سه جانبه مشاوران امنیت ملی آمریکا، روسیه و مشاور امنیت رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی با متهم کردن ایران به دست داشتن در فعالیت‌های تحریک‌آمیز مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم این اقدامات ایران درهای مذاکره با ایران را باز گذاشته و تنها کاری که ایران باید انجام دهد این است که از این در عبور کند.

بولتون در ادامه ادعاهای نخ نما و واهی خود درباره برنامه هسته‌ای ایران مدعی شد که هیچ شواهدی دال بر تصمیم استراتژیک ایران برای دست برداشتن از تسلیحات هسته‌ای وجود ندارد.

مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به باز بودن درهای مذاکره با ایران مدعی شد:

اقدامات تحریک‌آمیز ایران که شامل تهدید و حمله علیه نیروها و منافع آمریکایی در خاورمیانه می‌شود، تظاهرات خارجی تهدید ایران است که به گفته وی شامل ادامه تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای می‌شود.

 

*** ادعای بی‌اساس نتانیاهو علیه ایران

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در این نشست به طرح ادعاهای بی‌اساس خود مبنی بر حضور نظامی ایران در سوریه پرداخت و گفت: اسرائیل با آن مقابله می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقامات آمریکایی در ادامه سیاست‌های خصمانه خود در تلاشند با مطرح کردن موضوع هسته‌ای ایران بار دیگر توجهات را به سمت مسئله‌ای جلب کنند که پیشتر بحث‌ها درباره آن مختومه شده و پایان یافته است.

جمهوری اسلامی ایران همواره در گذشته ادعاهای غرب و آمریکا در این زمینه را قویاً رد کرده و تاکید داشته است که سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

بنابراین، ایران هرگز به دنبال دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای نیست.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید