کد خبر:92411
پ
گران‌ترین شهرهای جهان

رتبه‌بندی گران‌ترین شهرهای جهان

گزارش سال ۲۰۱۹ موسسه مرکر حاکی از آن است که هنگ کنگ در صدر گران‌ترین شهرهای جهان از نظر هزینه‌های زندگی معرفی شده است.

گزارش سال ۲۰۱۹ موسسه مرکر حاکی از آن است که هنگ کنگ در صدر گران‌ترین شهرهای جهان از نظر هزینه‌های زندگی معرفی شده است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مؤسسه مرکر سال ۲۰۱۹ نیز به مانند سال‌های گذشته با در نظر گرفتن ۲۰۰ آیتم مختلف به رتبه بندی شهرهای جهان از نظر هزینه‌های زندگی پرداخت که بر اساس آن، رتبه شهرهای زیادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ به دلیل نوسانات نرخ ارز ایجاد شده است.

 

*** تغییرات در رتبه بندی گران‌ترین شهرهای جهان به علت نوسان نرخ ارز

 

محسوس‌ترین این تغییرات افزایش رتبه شهرهای آمریکایی به دلیل تقویت ارزش دلار و تنزل رتبه شهرهای انگلیسی به دلیل کاهش ارزش پوند بوده است.

در رتبه بندی امسال شاخص‌های متعددی نظیر هزینه‌های مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، سرگرمی و هزینه‌های عمومی خانواده در نظر گرفته شده است.

نکته قابل توجه رتبه بندی امسال، حضور پر رنگ شهرهای آسیایی در جمع گران‌ترین شهرهای جهان است به گونه‌ای که از پنج شهر گران جهان چهار شهر در آسیا قرار گرفته‌اند!

بر همین اساس ۵ شهر گران قیمت جهان از نظر هزینه‌های زندگی در سال ۲۰۱۹ عبارت اند از:

۱- هنگ کنگ

۲- توکیو، ژاپن

۳- سنگاپور

۴- سئول، کره جنوبی

۵- زوریخ: سوئیس

 

*** رتبه دیگر شهرها

 

طبق اعلام مؤسسه مرکر، شهرهای انگلیسی و آمریکایی که به طور سنتی جزو گران‌ترین شهرهای جهان بودند در طول سال گذشته به دلیل نوسانات رخ داده در ارزش پوند و دلار شاهد تغییر رتبه خود بوده‌اند.

برای مثال رتبه شهر لندن از ۱۹ به ۲۳ رسیده است و شهرهایی چون ابردین وبلفاست جز ارزان‌ترین شهرهای رتبه بندی امسال معرفی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری سروش، نیویورک کماکان گران‌ترین شهر آمریکایی و نهمین شهر گران قیمت جهان معرفی شده است. پاریس در رده چهل و هفتم و سیدنی استرالیا در رده پنجاهم ایستاده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفده =

کلید مقابل را فعال کنید