کد خبر:92562
پ
رحمانی_Copy1
وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

عملکرد جهادی صنعت‌گران در شرایط جنگ اقتصادی / آماده‌ بودن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عملکرد جهادی صنعت‌گران در شرایط جنگ اقتصادی، از آماده‌ بودن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی در کشور جهت بهره‌برداری خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عملکرد جهادی صنعت‌گران در شرایط جنگ اقتصادی، از آماده‌ بودن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی در کشور جهت بهره‌برداری خبر داد.

 

*** نقش مثبت صنعت‌گران در شرایط تحریم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رضا رحمانی در ابتدای مراسم روز ملی صنعت و معدن، اظهار داشت:

از تشکل‌هایی که در برگزاری مراسم همکاری کردند و از نمایندگان مجلس که علی‌رغم تعطیلی مجلس در این‌مراسم حضور داشتند، تشکر می‌کنم.

رحمانی افزود: حضور اعضای هیأت دولت در این مراسم، بیانگر پیامی است و این حضور به معنای اعلام حمایت از صنعت و معدن و حوزه تولید است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان این که سال گذشته که این مراسم برگزار شد در ماه‌های اول جنگ اقتصادی و شرایط سخت بودیم اما در حال حاضر یک سال از این جنگ و ۱۴ ماه از آغاز تحریم‌های جدید گذشته است، تصریح کرد:

ما متناسب با شرایط جنگ اقتصادی با آن جلو آمدیم و صنعت‌گران‌ ما در این شرایط، جهادگرانه عمل کردند.

 

*** پیش بینی دشمن محقق نشد

 

وزیر صنعت با اشاره به این که سخت‌ترین تحریم‌ها بر ما اعمال شد، گفت: دشمن پیش‌بینی تعطیلی تولید را تا پایان سال ۹۷ داشت که این نقشه با همت صنعتگران محقق نشد.

رضا رحمانی با تاکید بر این که صنعتگران ما راه های جدیدی را ایجاد و ابداع کردند، بیان داشت:

امسال نهضت ساخت داخل و فعال‌سازی معادن راه افتاده است و برنامه های منظمی برای سال ۹۸ داریم.

وی تاکید کرد: شاه بیت کار ما در سال ۹۷، حفظ وضعیت تولید موجود بود و امسال این راه را ادامه و تکمیل خواهیم کرد.

 

*** ظرفیت بخش صنعت برای رونق تولید

 

وزیر صنعت در ادامه، اضافه کرد: صنعت ریلی، دریایی، سیمان، قطعات، خودرو و… را به سمت تعمیق ساخت داخل و داخلی‌سازی پیش می‌بریم.

رضا رحمانی، خاطرنشان کرد: ما ضمن آن که محورهای هفت‌گانه وزارت صمت را برای سال ۹۸ تدوین کرده ایم، در حوزه پوشاک در ساخت داخل به موفقیت‌های خوبی دست یافتیم و واردات کاهش یافته است.

وی با اشاره به ظرفیت بخش صنعت، بخش خصوصی و صنعت‌گران برای رونق تولید، گفت:

با افتخار می گویم که با همین بخش خصوصی تحریم را شکست دادیم. ما این ظرفیت را داریم که تا ده سال آینده، همه واحدهای واگن‌سازی حتی سه‌شیفت هم کار کنند و همه بخش ها در جهت رونق تولید فعال شوند اما نقدینگی و تأمین مالی آن‌ها باید مدنظر واقع شود.

 

صنعت‌گران

 

*** در مبارزه با فساد، جدی هستیم

 

وزیر صنعت با بیان این که منابع ما محدود است اما تخصیص این منابع باید بهینه باشد، گفت:

تدوین استراتژی صنعتی برای رونق تولید را بخش خصوصی بر عهده بگیرد و از همین امروز کار را شروع کند.

رضا رحمانی، اظهار داشت: در حوزه صادرات، برنامه صادرات به ۱۵ کشور نزدیک و همسایه را مد نظر داریم و هم‌چنین، بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی، از دیگر برنامه‌های در دستور کار ما است.

وی با تأکید بر این که در مبارزه با رانت و فساد هیچ ملاحظه‌ای نداریم، همانگونه که در حمایت از تولید محدودیتی نداریم، تصریح کرد:

ما به سمت تکمیل سامانه‌های الکترونیکی و الکترونیکی‌شدن پیش می‌رویم و برای ارائه سامانه‌ای الکترونیکی برای عرضه و رصد محصولات از تولید تا آخرین حلقه عرضه، برنامه‌ریزی کردیم.

 
*** ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی، آماده افتتاح و بهره‌برداری

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، با اشاره به این‌که رئیس مجلس شورای اسلامی همواره حامی تولید بوده‌اند و هستند، اظهار داشت:

ما در سال ۹۸، بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی، آماده افتتاح و بهره‌برداری داریم که از این بابت بسیار خوشحال هستیم.

ارتباط با تشکل‌ها و صنعت‌گران باید در دستور کار مدیران مجموعه وزارت صمت و استان‌ها قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید