کد خبر:92939
پ
فروش خودرو‌های نو
اتحادیه شرکت‌های خودروسازی انگلیس برای چهارمین ماه متوالی اعلام کرد:

کاهش حدود ۴ درصدی فروش خودرو‌های نو در انگلیس

اتحادیه شرکت‌های خودروسازی انگلیس اعلام کرد، فروش خودرو‌های نو در ماه ژوئن امسال نسبت به سال گذشته، چهار و ۹ دهم درصد کاهش یافت.

اتحادیه شرکت‌های خودروسازی انگلیس اعلام کرد، فروش خودرو‌های نو در ماه ژوئن امسال نسبت به سال گذشته، چهار و ۹ دهم درصد کاهش یافت.

 

*** کاهش حدود ۴ درصدی فروش خودرو‌های نو در انگلیس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، بر اساس آمار و ارقامی که اتحادیه شرکت‌های خودروسازی انگلیس امروز اعلام کرد، فروش خودرو‌های نو در  این کشور در ماه ژوئن در مقیاس سالانه با چهار و ۹ دهم درصد کاهش به  ۲۲۳ هزار و ۴۲۱ دستگاه رسید. 

این چهارمین ماه متوالی است که فروش خودروهای نو در انگلیس کاهش می‌یابد. 

طی شش ماه گذشته  یعنی از اول امسال تاکنون یک میلیون و ۲۶۹ هزار و۲۴۵ دستگاه خودروی نو در انگلیس به فروش رفته است که در مقایسه با سال گذشته در همین مدت زمان سه و چهار دهم درصد کاهش نشان می‌دهد. 

فروش خودرو به اشخاص در ماه ژوئن چهار و هشت دهم درصد و فروش خودرو به شرکت‌ها  ۳۷ و یک دهم درصد کاهش یافته است.

فروش خودروهای دیزلی نیز در همین ماه ۲۰ و نیم درصد در مقیاس سالانه کاهش یافته است، اما فروش خودروهای الکتریکی ۶۱ و هفت دهم درصد افزایش یافته است.

 

در ماه آوریل امسال نیز فروش خودروهای نو در انگلیس تقریبا به نصف کاهش یافته بود. البته علت این کاهش شدید آن بود که شرکت‌های خودروسازی در این ماه در انگلیس به طور موقت تعطیل بودند.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، مقامات انگلیس تاریخ ۳۱ اکتبر را برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا تعیین کرده‌اند و شرکت‌های خودروسازی از این نگران هستند که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بازار خودرو در این کشور به شدت کساد شود. 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید