کد خبر:92974
پ
مصرف برق
استاندار تهران خبر داد

منتفی‌شدن تغییر ساعات اداری دستگاه‌ها در استان تهران / ضرورت صرفه‌جویی در مصرف برق

استاندار تهران با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف برق از منتفی‌شدن تغییر ساعات اداری دستگاه‌ها در استان تهران خبر داد.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف برق ، از منتفی‌شدن تغییر ساعات اداری دستگاه‌ها در استان تهران خبر داد.

 

*** تصمیم برای کاهش مصرف برق ادارات

 

به گزارش خبرگزاری سروش،انوشیروان محسنی‌بندپی با اشاره به اخذ تصمیم‌هایی برای کاهش مصرف برق ادارات در فصل تابستان، اظهار داشت:

به منظور بررسی نحوه مصرف برق در ماه‌های باقی‌مانده فصل تابستان، جلسه‌ای در وزارت کشور با حضور وزاری کشور، نیرو و معاونان آن‌ها تشکیل و مقرر شد اقداماتی از ۱۵ تیرماه در دستگاه‌ها اعمال شود تا مصرف برق را در کشور بهینه و نهادینه‌سازی و الگوی مصرف را مطابق با استانداردهای جهانی اجرایی کنیم.

استاندار تهران، افزود: مقرر شد تمام دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، اعم از موسسات غیردولتی، تامین اجتماعی، شهرداری‌ها، دانشگاه‌ها و بانک‌ها، وسایل سرمایشی خود را بر مبنای استانداردهای جهانی بر اندازه ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنند تا این موضوع به کاهش مصرف انرژی منتج شود.

وی تصریح کرد: هم‌چنین کلیه دستگاه‌های مذکور مکلف شدند تا میزان مصرف برق خود را به مانند مدت مشابه سال قبل کاهش دهند و از ساعت ۱۲ تا ۱۶ نیز، انرژی لازم را از دستگاه‌های مولد برق تامین کنند.

 

*** کاهش نیافتن ساعات کاری ادارات در جهت حقوق مراجعه‌کنندگان

 

انوشیروان محسنی بندپی، گفت: مقرر شد ساعات اداری دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در استان تهران تغییر نکند چون با توجه به مراجعه برخی از هموطنان به تهران برای انجام امور اداری، کاهش ساعات اداری در ادوار گذشته، نارضایتی‌هایی را به دنبال داشت.

وی اضافه کرد: بر این اساس تصمیم به کاهش نیافتن آن گرفتیم‌ و امیدواریم با این اقدامات، قطعی برق در فصل تابستان در تهران نداشته باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، استاندار تهران در پایان، اظهار داشت:

نظارت مستمر بر اجرای این تصمیمات الزامی است و دستگاه‌هایی که از آن تخطی کنند با قطع برق مواجه خواهند شد و در پیگیری‌های بعدی و در صورت تخطی از میزان مصرف برق ، دستگاه‌های مذکور به نهادهای نظارتی معرفی خواهند شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید