عکاس :
پ

نشست خبری سخنگوی دولت در خصوص آغاز گام دوم کاهش تعهدات ایران در برجام (گزارش تصویری)

نشست خبری سخنگوی دولت در خصوص آغاز گام دوم کاهش تعهدات ایران در برجام برگزار شد.
 
 

*** نشست خبری سخنگوی دولت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، در این نشست خبری که همزمان با پایان مهلت ۶۰ روزه ایران به اروپا برای اجرای تعهدات برجامی و آغاز مجدد غنی سازی اورانیوم در مجموعه ریاست جمهوری برگزار شد، علی ربیعی سخنگوی دولت به همراه مهدی کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی و عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه، به تشریح جدیدترین تصمیمات جمهوری اسلامی در قبال این توافق پرداختند.

 

*** تعیین مقدار غلظت غنی‌سازی اورانیوم براساس نیاز ایران

 

علی ربیعی در ابتدای این نشست خبری، اظهار کرد:

رسانه‌ها و افکار عمومی دنیا به نحوی نگران رفتار آمریکا در قبال برجام هستند.

وی ادامه داد به طور مقدماتی اعلام می‌کنم که دستورالعمل ما این است که از  مرز غنی‌سازی اورانیوم، ۳/۶۷ عبور خواهیم کرد و مقدار غلظت غنی‌سازی براساس نیاز ما انجام می‌شود.

 

*** اشتباه استراتژیک آمریکا در خروج از برجام

 

سخنگوی دولت اظهار کرد: از ابتدای برجام دو طیف وجود داشتند که یکی می‌گفت بی‌جهت وارد مذاکره شدید، برجام فایده‌ای نداشت و از ابتدا نباید وارد می‌شدیم و در واقع یک پوچ انگاری نسبت به برجام ابراز می‌کردند و الان هم معتقدند برجام نباید باشد.

وی افزود: عده‌ای دیگر هم می‌گفتند که باید تحت هر شرایطی در برجام بمانیم اما به رغم همه تنوع نظرات در کشورمان که لازم هم هست، تصمیمی که ما گرفتیم به نفع صلح جهانی بوده است و سازوکارهای امنیتی جهان را تأمین می‌کرد و آمریکا اشتباه استراتژیکی انجام داد که از برجام خارج شد.

 

به گزارش خبرگزاری سروش سخنگوی دولت ضمن تاکید بر آغاز غنی‌سازی اورانیوم از امروز ۱۶ تیر ۹۸، در پایان این نشست با اشاره به اقدام انگلیس در توقف تفتکش ایرانی، اظهار کرد:

انگلیس این کار را نه همسو با اتحادیه اروپا، بلکه همسو با سیاست‌های امریکا انجام داد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید