کد خبر:93417
پ
افزایش حقوق‌ها
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها مغایر با قانون شناخته شد / دولت، مصوبه دیگری ارائه دهد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که رئیس مجلس، مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون دانسته و از دولت خواسته تا مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس ارائه کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که رئیس مجلس، مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون دانسته و از دولت خواسته تا مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس ارائه کند.

 

*** مصوبه دولت در خصوص افزایش حقوق‌ها مغایر قانون اعلام شد

 

 به گزارش خبرگزاری سروش، حمیدرضا حاجی بابایی با اعلام این خبر که مجلس مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون شناخت، اظهار داشت:

باتوجه به بررسی‌های به عمل آمده در مورد عملکرد دولت در خصوص افزایش حقوق‌ها بر اساس جزء “ی” بند “الف” تبصره ۱۲؛ دیدگاه ریاست مجلس منطبق بر آنچه دولت عمل کرده نیست و آن را مغایر با قانون مجلس شناختند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در تبیین این موضوع، افزود:

بند ۱۵۸ که به بدون طرح در صحن علنی مجلس به صورت غیرقانونی به مصوبه مجلس افزوده شده است موضوعیت ندارد و نمی‌تواند متن قانون را تغییر دهد.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه‌ای که دولت بر اساس آن برای افزایش حقوق‌ عمل کرده است؛ منطبق بر بند “ی” نیست؛ لذا ریاست محترم مجلس؛ مصوبه دولت را منطبق بر بند “ی” مصوبه مجلس تشخیص نداده و آن را لغو نمودند.

 

*** دولت، موظف به ارائه مصوبه جدید

 

حمیدرضا حاجی بابایی، تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن لغو مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸، دولت را موظف نموده است که مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق کارکنان شاغل و بازنشستگان کشوری و لشکری ارائه نماید.

وی اضافه کرد: با این اوصاف منتظریم تا اصلاح مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق‌ها بر اساس ۴۰۰ هزار تومان و تا ده درصد برای کلیه حقوق‌بگیران کشوری و لشکری، در اسرع وقت به مجلس اعلام شود.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، حمیدرضا حاجی بابایی در پایان، اظهار داشت:

علاوه بر اصلاحیه مصوبه دولت در خصوص شاغلین، اعمال همسان‌سازی حقوق برای همه بازنشستگان کشوری و لشکری بر اساس عدالت مورد انتظار است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید