کد خبر:93318
پ
آژانس بین‌المللی اتمی
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان:

گام‌هایمان قابل رویت و شفاف است/ با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هماهنگ نمی‌کنیم

بنابر گفته سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برای اعمال کاهش تعهدات برجامی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هماهنگ نمی‌کنیم زیرا گام‌هایمان قابل رویت و شفاف است.

 بنابر گفته سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برای اعمال کاهش تعهدات برجامی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هماهنگ نمی‌کنیم زیرا گام‌هایمان قابل رویت و شفاف است.

 

*** آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هماهنگ نمی‌کنیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری سروش مبنی بر سخنان معاون وزارت امور خارجه در نشست مشترک با سخنگوی دولت و سخنگوی سازمان انرژی اتمی با این عنوان که ما گام‌های بعدی رو در یک برنامه زمانی مشخص و از پیش تعیین شده با همکاری آژانس اجرا خواهیم کرد حال سوالی که مطرح می‌شود این است که با توجه به سابقهآژانس بین‌المللی انرژی اتمی آیا ما می‌توانیم به عنوان یک امانت‌دار بر روی آنها حساب کنیم تا اطلاعات کشور به جایی درز نکند، اظهار کرد:

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کشور ما حضور دارد و مسائل را رصد می‌کند بنابراین ما گام‌هامان را با هماهنگی کسی یا جایی اعمال نمی‌کنیم زیرا آنها در اینجا حضور دارند و شفاف گام‌های عملی جمهوری اسلامی ایران را می‌بینند.

 

*** باب دیپلماسی باز است

 

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه عنوان کرد:

ایران به هیچکس و هیچ کشوری امید نبسته چه دوستان چین و روسیه باشند چه کشورهای اروپایی.

مهم برای ما عمل به وعده‌هایی است که ذیل برجام باید انجام دهند.

براساس منافع و امنیت ملی خود تصمیماتی را به صورت مستقل خواهد گرفت و اجرا می‌کند.

 

وی درباره نگرانی طرف های مقابل از گام دوم ایران، اظهار کرد:

ما امید و اعتماد به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کشوری نداریم ولی باب دیپلماسی باز است و ما براساس نامه‌ای که رئیس‌جمهور به سران کشورهای باقیمانده در برجام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی، گام‌های خود را بر می‌داریم و اگر آنها نگران زنده ماندن برجام هستند می‌توانند با اقدامات عملی نه سفر برای سفر و نه سفر برای عکس گرفتن و تبلیغ کردن بخواهند بیایند.

 

*** گام نهایی را برخواهیم داشت

 

موسوی همچنین خاطرنشان کرد:

گام بعدی ما در چارچوب حقوقی است که بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام به ما داده است مگر اینکه در این  بین برخی کشورها بخواهند اقدامات عجیب و غریب کنند و  آن زمان ما منتظر گام سوم نخواهیم ماند و گام نهایی را برخواهیم داشت که بعدا اعلام می کنیم.

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان  اظهار کرد:

هر وقت از جانب طرفین برجام و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قانع شدیم که اقداماتی که صورت می‌گیرد اعم از دیپلماتیک و اقتصادی آنی هست که به خواسته‌های ملت ما نزدیک باشد، آن اقدامات ما قابل بازگشت است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید