کد خبر:93539
پ
منافع ایران
نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران:

بدون در نظر گرفتن نقش و تأمین منافع ایران در منطقه، نمی‌توان به مدل امنیت پایدار رسید

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، درنظرگرفتن نقش و تأمین منافع ایران در منطقه را لازمه رسیدن به مدل امنیت پایدار دانست.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، درنظرگرفتن نقش و تأمین منافع ایران در منطقه را لازمه رسیدن به مدل امنیت پایدار دانست.

 

 *** از منافع ایران و امنیت خود دفاع می‌کنیم

 

به گزارش خبرگزاری سروش، الکساندرلاورنتیف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با علی شمخانی، در خصوص موضوعات دو جانبه و منطقه‌ای با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفتگو کرد.

سفر لاورنتیف به ایران با دستور مستقیم ولادیمیر پوتین و برای ارائه گزارش از اجلاس سه جانبه مقامات عالی امنیتی روسیه، آمریکا و رژیم صهیونیستی که در سرزمین‌های اشغالی برگزارگردید انجام شده است.

علی شمخانی در این دیدار، با اشاره به روند مثبت و رو به گسترش همکاری‌ها میان ایران و روسیه به عنوان دو کشور دوست و متحد راهبردی، اظهار داشت:

مواضع قاطع و منصفانه روسیه در موضوعاتی چون برجام، تجاوز پهپاد آمریکایی به آسمان ایران، حضور قانونی ایران در سوریه و راهزنی دریایی انگلیس با توقیف نفت‌کش حامل نفت ایران در جبل الطارق، قابل تقدیر است.

وی با تبیین تلاش آمریکا برای افزایش تنش و ناامنی در منطقه با هدف فروش بیشتر سلاح، خاطرنشان کرد:

جمهوری اسلامی ایران ضمن تداوم اقدامات سیاسی و دفاعی برای جلوگیری از شکل‌گیری بی‌ثباتی در منطقه، از منافع ایران امنیت خود با قاطعیت دفاع خواهدکرد.

 

*** پایبندی یکجابنه ایران به برجام قابل پذیرش نیست

 

الکساندرلاورنتیف در ادامه این دیدار، با اشاره به اقدامات رسانه‌ای گسترده‌ای که برای تبدیل نمودن اجلاس سه جانبه روسیه، امریکا و اسراییل به روندی بر علیه ایران انجام شد، بیان داشت:

مواضع روشن و صریح روسیه در خصوص حضور قانونی ایران در سوریه و مخالفت با سیاست ناکارامد فشار حداکثری به جمهوری اسلامی، به طرف‌های شرکت‌کننده در اجلاس اعلام گردید.

وی افزود: در این اجلاس به صراحت اعلام شد که ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه، دوست و شریک راهبردی روسیه بوده و بدون در نظر گرفتن نقش و منافع این کشور نمی‌شود به مدل امنیتی موثر و پایداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری سروش، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در پایان، با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق بین‌المللی برجام، گفت:

نمی‌توان انتظار داشت تهران به صورت یکجانبه و بدون بهره‌مندی از حقوق قانونی خود در برجام بماند اما کشورهای دیگر به تعهدات خود عمل نکنند‌.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید