کد خبر:93566
پ
برق کشور
رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی خبر داد

تاراج ۶۰۰ میلیون دلار برق کشور با استخراج غیر قانونی بیت‌کوین

بنا بر گفته رئیس کمیته ارتباطات مجلس سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون دلار برق کشور معادل ۵۰۰ مگاوات برق به صورت غیررسمی توسط عده‌ای خاص به تاراج می‌رود.

بنا بر گفته رئیس کمیته ارتباطات مجلس سالانه بیش از ۶۰۰ میلیون دلار برق کشور معادل ۵۰۰ مگاوات برق به صورت غیررسمی توسط عده‌ای خاص به تاراج می‌رود.

 

*** تمایل کشورهای دیگر به استخراج بیت‌کوین در ایران

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث بیت کوین یک موضوعی جدیدی در کشور است که در چند سال اخیر شدت یافته، گفت: عده‌ای با توجه به اینکه انرژی در کشور ما با قیمت ارزان تری نسبت به دیگر کشور‌ها است، موضوع بیت کوین را دنبال می‌کنند.

علی سبحانی فر افزود: در حال حاضر شاهد هستیم که حتی از کشور‌های دیگر هم تمایل دارند که در کشور ما بیت کوین را دنبال کنند و با توجه به اینکه انرژی ارزان در اختیار است و هم نیرو‌های جوان و خلاقی که وجود دارد، از این شرایط استفاده کنند.

وی گفت: بانک مرکزی ایران بر روی بیت کوین صحه‌ای نگذاشته و تایید نکرده است، اما بیت کوین به عنوان یکی از ابزار‌هایی که میتواند در شرایط فعلی تحریم‌ها استفاده شود، وجود دارد و میتواند بخشی از نیاز‌های پولی افراد را برای تامین ارز در خارج از کشور فراهم کند.

 

***  تاراج ۶۰۰ میلیون دلار برق کشور توسط عده‌ای خاص

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آنچه باید مورد توجه قرار گیرد، این است که سرمایه کشور به واسطه بیت کوین به یغما نرود، گفت: امروزه شاهدیم که باتوجه به اینکه انرژی در ایران ارزان است، بیش از ۶۰۰ میلیون دلار برق کشور معادل ۵۰۰ مگاوات برق به صورت غیررسمی و به صورتی که رایگان و یا با قیمت برق خانگی که در مقابل برق صادراتی میزان ناچیزی است.

سبحانی فر افزود: حدود ۶۰۰ میلیارد دلار ضربه به کشور وارد می‌شود که حدود  هشت هزار میلیارد تومان از سرمایه کشور توسط عده‌ای خاص به یغما می‌رود.

 

*** ساماندهی بخش انرژی جهت جلوگیری سواستفاده کنندگان

 

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی، کنترلی، اجرایی و مجلس شورای اسلامی باید برای قیمت برق متناسب ورود کنند تا افراد سودجو نتوانند از این برق ارزان قیمت سواستفاده کنند، اظهار کرد:

این افراد به راحتی ثروت ملی را به تاراج می‌برند و باید یک برنامه‌ریزی و ساماندهی مناسبی در بخش انرژی صورت گیرد تا از و کسانی که این دستبرد را به ثروت ملی می‌زنند، جلوگیری شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید