کد خبر:93588
پ
تعهدات برجامی
علاءالدین بروجردی تأکید کرد

بازگشت ایران به تعهدات برجامی تنها در صورت پایبندی اروپا به تعهدات خود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که بازگشت ایران به تعهدات برجامی تنها در صورت پایبندی اروپا به تعهدات خود ممکن خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که بازگشت ایران به تعهدات برجامی تنها در صورت پایبندی اروپا به تعهدات خود ممکن خواهد بود.

 

*** جدی بودن ایران در کاهش تعهدات برجامی

 

به گزارش خبرگزاری سروش، علاءالدین بروجردی با اشاره به تصمیمات اخیر ایران در خصوص کاهش تعهدات برجامی خود، اظهار داشت:

‌اگر اروپا بخواهد ایران در چارچوب برجام باقی بماند، تنها راهش اجرای تعهدات است چون در غیر این صورت دلیلی برای ادامه راه آن هم به صورت یک طرفه از سوی ایران وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید به برداشتن گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در اجرای تصمیمات خود در ارتباط با برجام بسیار جدی است؛ توافق برجام دو جانبه و دو طرفه بود که بعد از خروج آمریکا انتظار می‌رفت که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه تاکنون اروپا نشان داده است، نمایش ضعیف تمام عیار در برابر فشارهای آمریکا بوده است و دلیلی هم ندارد که تاوان ضعف اروپا در برابر آمریکا را بدهیم.

 

*** موضوعیت نداشتن ماندن در توافق یکجانبه

 

علاءالدین بروجردی  تصریح کرد: اگر اروپایی‌ها توان اجرای تعهدات خود را ندارند دیگر موضوعیت ندارند که بگویند ایران در برجام بماند و خارج نشود.

وی بیان داشت: انتظار ما از کشورهای دوست خود همچون روسیه و چین این است که حداکثر فشار خود را به اروپا بیاورند تا به تعهداتشان عمل کنند. 

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان، با بیان این که اگر اروپایی‌ها به طور کامل بتوانند تعهدات برجام را اجرایی کنند بازگشت به تعهدات برجامی توسط ایران کار مشکلی نخواهد بود، اظهار داشت:

بر این اساس اگر اروپا بخواهد که ایران در چارچوب برجام بماند، تنها راه پیش رو اجرای تعهدات است در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه راه به صورت یک‌جانبه از سوی ایران وجود نخواهد داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید